• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Symphysodon aequifasciatus Curuai red center bar

(11-01-2019, 19:24 PM)Łuka$z napisał(a):
(11-01-2019, 18:53 PM)piotrK napisał(a): Marcin, wiem, że od dawna starasz się o warna albo bana, ale słabo Ci to idzie. Zamiast takiego pierdolamento pokazałbyś choć raz swoje ryby - nie liczę tutaj działu giełda. Smile

A tam czepiasz się, to może być chwyt marketingowy. Może On żyje z hodowli bydła i martwi się o zbyt na serca wołowe.
Na to zawsze będzie zbyt wśród akwarystów bo głupotę w tym zakresie ciężko wykorzenić. Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-01-2019, 19:56 PM)piotrK napisał(a): Na to zawsze będzie zbyt wśród akwarystów bo głupotę w tym zakresie ciężko wykorzenić. Big Grin

To nie głupota, a powielanie "twierdzeń" też książkowych pseudo profesjonalistów.

(27-10-2018, 20:07 PM)tatakuby napisał(a): Cały czas ph wody w moim baniaku utrzymywało sie w granicach 6.0-5.5 , ale dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy coś się nie zmieniło od czasu jak mierzyłem po raz ostatni (dwa miesiące temu) i co? I okazało sie ze mam 4.5 bez ingerencji czymkolwiek.

A tak zapytam, czym mierzysz pH? i jak osiągasz tak niskie pH?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pleyu zbiornik od początku nie zmienił się nic a nic. Ja łap nie wkładam tam. 


adams ja mam tam włączona starą świetlówke 30W zwykła barwa biała. Niebieskiego mają też sporo ale nie widać tego na zdjęciach.

Marcin niestety nie mam ani jednej okrągłej normalnej ryby. Wszystkie są takie szczurki. Lecz ja jestem z nich zadowolony.

Łukasz bardzo bym chciał rozmnożyć ale zobaczymy czy się uda.

Novi ja mierzę PH testem kropelkowych SUM. Wode RO leję i przesączam przez torf ma wtedy 5,5-5,0 .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Petarda ryby. Szkoda że takie wymagające...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A tam wymagające, bez przesadyWink ja również jeśli chodzi o dyski jestem za naturalnymi odmianami bo dziki mają to coś czego żadne hodowlane nie mają i dla  mnie nigdy mieć nie będą. Ale zobaczcie sobie na zdjęcia dzikich dysków i na pewno zauważycie że może 20cm nie maja ale okrągłe są tylko trzeba karmić sporo i nie koniecznie sercami. Łojciec wiem że już pytałem ale nie pamiętam,ile ryby mają miesięcy? Ważne że się właścicielowi podobają. Kolory ładne i naturalne ale kształt i wielkość zostawiiaj dużo do życzenia.Chyba że są młode i jeszcze podciągną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pokaże swoje szczurki Smile

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie takie szczurki. Bardzo równo ci rosną. U mnie różnica we wzroście jest bardzo duża.
Określ ile maja cm ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No na tych fotach to wyglądają świetnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To jest 6 szt. które są mniej więcej w podobnym rozmiarze. Największa ma ponad 15 cm reszta tak 13-11. Mam jeszcze 5 szt. ale w 2 zbiorniku one nie wyrosły maja tak 7-8 cm. Nigdy nie karmione sercem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości