• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium Black Water 420 litrów

#11
Pochwaliłeś się i tutaj, fajnie. Bardzo fajny zbiornik, i obsada, mocno myślałem nad oregonami. Jednak postawiłem na te same barlowi Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Świetny naturalny zbiornik, i do tego jeszcze otwartyOkok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zanim założyłem zbiornik przeczytałem całe forum i wszystko co znalazłem w internecieSmile W tej chwili oregony rządzą w akwarium.
Interakcje między rybami są wspaniałe do obserwacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Bardzo fajnie to wygląda. Rośliny nad wodą są zasadzone w dnie czy jakoś przymocowane ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Akwarium i ryby prima sort Wink. Tylko zakryj brzegi akwarium- zebys sie nimi nacieszyl, bo inaczej bedziesz mial suszki Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Piękny staw.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
OD 20 lat mam akwaria odkryte. Raz mi tylko ryba wyskoczyła w zbiorniku morskim. Uważam , że jak mają kryjówki to rzadko wyskakują. brzegi akwarium mają wzmocnienia tak na 10 cm, więc z brzegu nie wyskoczą. Mam nadzieję, że teraz też nie będą skakać. 3 miesiące i żadnych strat.  Jeżeli zauważę coś niepokojącego od razu zrobię jakieś zabezpieczenie.

(10-01-2019, 00:26 AM)AquaDragon napisał(a): Bardzo fajnie to wygląda. Rośliny nad wodą są zasadzone w dnie czy jakoś przymocowane ?
Rośliny powtykane między korzenie. Niektóre przykleiłem na kropelkę w żelu. Kleiłem tak mnóstwo koralowców pod wodą. Jest ten klej całkowicie nie szkodliwy dla zwierząt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Yagen, niestety Apisto mają to do siebie, że wyskakują z baniaków... Sad Zazwyczaj ma to miejsce w rogach akwarium- kiedy w trakcie przeganiania się wzajemnie ryba trafia na "szklany" mur i może tylko uciekać do góry.

Dwa boki masz w miarę fajnie zabezpieczone wzmocnieniami, na pozostałych dwóch też coś takiego by się przydało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(10-01-2019, 12:06 PM)Ruki napisał(a): Yagen, niestety Apisto mają to do siebie, że wyskakują z baniaków... Sad Zazwyczaj ma to miejsce w rogach akwarium- kiedy w trakcie przeganiania się wzajemnie ryba trafia na "szklany" mur i może tylko uciekać do góry.

Dwa boki masz w miarę fajnie zabezpieczone wzmocnieniami, na pozostałych dwóch też coś takiego by się przydało.
Coś pomyślę.
Całość będzie w roślinach, pistia itp. Postaram się coś wykombinować na bokach . Zdrowie ryb najważniejsze. Zrobię sobie półeczki po bokach. Postawie tam rośliny w donicach , albo coś w tym stylu. Bardziej martwi mnie komin. Zabezpieczyłem go dodatkowo siatką. lecz bardzo szybko się zapycha ta siateczka. Sam grzebień nie wystarcza. Zawsze jakaś ryba tam wpadnie . Jakieś pomysły?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
ja mam komin przykryty kawałkiem plexy ucięty na wymiar
mi do komina potrafił skalar wskoczyć a ze teraz mam praktycznie dostęp nie możliwy wiec musiałem go zakryć
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości