• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichlasoma dimerus (Heckel, 1840)

#1
Dator jak masz jakieś zasoby zdjęciowe, filmowe, obserwacje, to bardzo proszę o uzupełnienie wątku.

   

Polecam  publikacje


.pdf   Articulos - Comportamiento y Fisiologia Cichlasoma dimerus.pdf (Rozmiar: 1.53 MB / Pobrań: 12)

Mam jeszcze jedną, ale muszę pogrzebać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podbijam wątek Wink.

PiotrK, opowiedz mi o dimerusach "Bella Union". Są jakieś podobne gatunki które można z nimi łatwo pomylić Wink?

A jak ktoś ma z nimi doświadczenie, to niech się pochwali jaką dietę im szykować Big Grin? Rozumiem, że podobna do ziemiojadów, skoro zasiedlają podobne nisze w Urugwaju?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kobuz małomówny :/.


Wydają się być bezproblemowe, pływają na odpadzie z RO- 250 PPM, akwarium bez grzałki Wink. Na shrimp-mixie wybarwiły się na złoto Big Grin.

Czekam na wiosnę i idą zimować na dwór Big Grin.
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Szczerze powiedziawszy to nic nie wiem o Cichlasomach, nigdy się nimi zanadto nie interesowałem. Te Twoje to jeszcze maluchy, ale znając popularność Bella Unionów, to jak dorosną to pewnie będziesz wiedział co masz Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie miałem ryb z tego taksonu, ale sporo o nich czytałem ostatnio. Bardzo mi się podobają. Nie ma chyba bardziej pielęgnicowych pielęgnice niż cichladoma Wink
Uśmiechnę się do Ciebie po zimie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super. Zosiek też coś mi o nich napomknął. Cieszę się bardzo, że zostaną "w rodzinie" Tongue.



PS. Kuna, Twoja betonowa kranówa im nie będzie straszna nawet Big Grin. Bierzesz w komplecie z gymnosami Tongue?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
He he. Zobaczymy. Widziałem na olx akwa 300l nie daleko mnie. Nabędę jak jeszcze będzie i odpalę na ogrodzie Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
C. dimerus są świetne , samce to prawdziwe kilery Tongue i tak zaklepałem się u papji na nie też.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Teraz pytanie czy z 10 sztuk będą 3 parki, żeby to uczciwie podzielić Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zostaw sobie samce. I tak rozmnożysz....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości