• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

(31-10-2018, 13:44 PM)skrzatekMK napisał(a): Na razie po jednym z każdego wrzuciłem do słoika. Jutro zobaczę, czy zabarwiły i jak z ph?

Dziś sprawdziłem co i jak.

Na fotce podałem jak zmieniła się woda po dwóch dniach. Ogólnie w każdym słoiku o pojemności 300ml i czystym RO była jedna sztuka każdego z suszu.

   

Podane jest pH, kolor wody i spostrzeżenia. Na chwilę obecną w akwa wylądowały pierwsze dwa od prawej i dwa dolne od lewej. Po sztuce i sparzeniu wrzątkiem. Pozostałych jakoś nie mam zamiaru używać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja bym testy przedłużył i sprawdził, czy nie gniją.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok, to je wyłowię i wylądują z powrotem w słoiku.
btw, co by się stało jakby zaczęły gnić w akwa? Jakieś konsekwencje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wtedy śmierdzą i psują wodę.

A jakie pH wychodzi Ci przy pomiarze czystej RO?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ph czystego ro to 6.0
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ok. To daje punkt odniesienia. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
trzymane długo w słoiku na 100% będą śmierdzieć. Tylko w akwarium da się sprawdzić czy gniją. drugie od prawej na 100% nie, przetestowane mam. Zamykanie się w wodzie to nic złego.

Te które zaczynają gnić przeważnie zmieniają kolor na czarny i miękną. Takie zaraz wyciągaj. Zrobię foto innych, które nie dawno próbowałem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No dziś nie miałem czasu aby wyjmować. Planowałem na jutro, aczkolwiek nie jestem do tego przekonany na 100%. Dlatego poczekam i będę obserwował, czy będą zmieniać kolor.
@cichy24pl jak możesz to zapodaj fotki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy liście orzecha laskowego mogą być podane do akwarium? Byłem dziś u siebie na działce i zerwałem trochę od sąsiadki zza płota. Aktualnie się już suszą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-11-2018, 14:38 PM)skrzatekMK napisał(a): Czy liście orzecha laskowego mogą być podane do akwarium? Byłem dziś u siebie na działce i zerwałem trochę od sąsiadki zza płota. Aktualnie się już suszą.

Tak można dodać. W zeszłym roku stosowałem, z tego co pamiętam szybko się rozkładają.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości