• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 300l BW

#11
(09-11-2018, 12:46 PM)Papja napisał(a): Ja mam G. sp. Jatapu- im bardziej kwas pasuje Big Grin. A i ładniejsze są Wink.

Ale na sprzedaż, czy tak po prostu masz? Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(09-11-2018, 12:27 PM)Zabaaa napisał(a):
(09-11-2018, 12:25 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ad 1 Armatka nie jest koniecznością
Ad 2 zależy ile chcesz kasy wydać. Na jedno akwarium starczy taki najtańszy.
Ad 3 wydaje mi się że trochę za dużo fitrów jak na to akwarium. Daj jeden kubeł z prefiltrem.
Ad 4 Może znajdziesz namoczone, albo może ktoś takie sprzeda. Ewentualnie kamienie i obciążenie korzeni.
Ad 5 Nie wiem czy dążysz do obsady z dopływu Rio Negro, jeśli tak to ryby trzeba dobrać z tego rejonu. Guianacara tam nie występuje, ale rozmiar akwarium będzie Ok. No i większość Guianacara nie żyje w bw.
Już sobie jednak odpuściłem Rio Negro, po prostu bw SA sobie zrobię Rotfl

Jak ja tam czytałem z linku który podał kolega było napisane że stergiosi jest w bw.
Dokładnie tylko G. stergiosi żyją w bw.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(09-11-2018, 12:41 PM)schmeichel napisał(a): Zawsze można dać kubełek plus wewnętrzny mechanik. Zbigniew z forum ma na sprzedaż guianacara geayi.
To byłoby dla mnie najwygodniejsze, ale myślę że mało efektywne. Raczej zostanę przy 2 hw302 i prefiltrach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mam grupę Jatapu, z czego chce się połowy grupy pozbyć- bo już sporo podrosły i trudno mi u nich utrzymać niski azot Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kup od razu dobra grzałkę, na przykład eheim, oszczędzanie w tym temacie nie opłaca się, wiem z własnego doświadczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
a co takiego może się stać że polecasz drogie jakieś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Polecam Chińską, ale dobrą. Mam taką (polecane były na innym forum)

https://pl.aliexpress.com/item/Vovotrade...5c0f9biRBf

Metalowe - nie wybuchają, mają termostat, dość solidnie zrobione.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(09-11-2018, 12:46 PM)Papja napisał(a): Ja mam G. sp. Jatapu- im bardziej kwas pasuje Big Grin. A i ładniejsze są Wink.

Papja a kiedyś mówiłeś że geayi są najładniejsze:-)
Ja w swoim 375l stosuję kubełek JBL Cristal Profi e1500 z prefiltrem oraz wewnętrzy mechanik a w zbiorniku jest pralka. Nie wiem jakie prefiltry stosujecie ale mój minimalnie zmniejsza przepływ.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie musza być stricte korzenie, mogą być fajne badyle, kłody.
Można je umocować np na przyssawki albo kamieniem przycisnąć do czasu aż nie zatoną.
Zamiast bawić się z woda poza akwarium można dać turbo head aquaela 1500 z gąbka o dużych oczkach do środka i do tego kaskadę ze skimmerem (będzie fajnie usuwać film bakteryjny) do kaskady dać torf w skarpecie i gitara.
Takiego mechanika wystarczy przepłukać przy podmianie.

A tutaj tania i dobrze świecąca lampa:
https://allegro.pl/belka-oswietleniowa-l...58947.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ładniejsze od wymienionych stergiosi Wink.

U mnie top 3 gujan to niezmiennie geayi, sphenozona i sp. Jatapu Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości