• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [bw] liście, liście i inne

(26-10-2018, 19:48 PM)novi napisał(a): mamy tyle dobrych własnych liści / dąb, buk, grab, olcha, wierzba/ czy też gałęzi/korzeni - drzewa jak wcześniej i owocowe - polecam wiśnie.

wiem, wiem, sam mam ze 3 torby wlasnych lisci magnoliiSmile ja potrzebuje takich dzbanecznikow na groty dla paroskowSmile

dzisiaj przyjechalo 10 Parosphromenus. linkei (tak je oznaczyl glaser) od Snejpasa i odpalilem im akwarium. plastikowych/kamiennych grot nie chce im wrzucac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U któregoś z gatunków wierzb kora fajnie się łuszczy grubszymi płatami. Nadałaby się dla parosków. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(25-10-2018, 12:22 PM)bpiotrow13 napisał(a): Szukam jakiegoś suszu, który mógłby mi imitować zarośla przybrzeżne. Chcę zrobić akwarium 80x35 dla parosków. Akwarium jest dosc wysokie i zalałem je do połowy. Myślę nad powtykaniem jakiegoś suszu, na przykład takiego

https://allegro.pl/susz-egzotyczny-duza-...71691.html

Myślicie, że to nie zaszkodzi? Ewentualnie znacie jakiś zamiennik?


I jeszcze pytanie, czy wiecie, gdzie można dostać Savu pods / Jequitiba? Widzę tylko zagranicą. Na allegro nie widzę.
jeśli są twarde to będą ok. wrzuć do wiaderka z wodą i sprawdź. Ale uważaj bo bardzo mogą barwić wodę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-10-2018, 23:20 PM)cichy24pl napisał(a):
(25-10-2018, 12:22 PM)bpiotrow13 napisał(a): Szukam jakiegoś suszu, który mógłby mi imitować zarośla przybrzeżne. Chcę zrobić akwarium 80x35 dla parosków. Akwarium jest dosc wysokie i zalałem je do połowy. Myślę nad powtykaniem jakiegoś suszu, na przykład takiego

https://allegro.pl/susz-egzotyczny-duza-...71691.html

Myślicie, że to nie zaszkodzi? Ewentualnie znacie jakiś zamiennik?



I jeszcze pytanie, czy wiecie, gdzie można dostać Savu pods / Jequitiba? Widzę tylko zagranicą. Na allegro nie widzę.
jeśli są twarde to będą ok. wrzuć do wiaderka z wodą i sprawdź. Ale uważaj bo bardzo mogą barwić wodę.

dzieki. Co do barwienia, to nie problem. Pytanie jeszcze z ìnnej beczki. Ile trzeba suszyc liscie, zebybpotem nie gnily wakwarium? Zebralem liscie magnolii. Lezaly w cieplym suchym pomieszczeniu ze 3 dni i wygladalo ze sa jak wior. Po wlozeniu do akwarium sa jednak dziwnie elastyczne i nie takie szare..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-10-2018, 08:30 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(26-10-2018, 23:20 PM)cichy24pl napisał(a):
(25-10-2018, 12:22 PM)bpiotrow13 napisał(a): Szukam jakiegoś suszu, który mógłby mi imitować zarośla przybrzeżne. Chcę zrobić akwarium 80x35 dla parosków. Akwarium jest dosc wysokie i zalałem je do połowy. Myślę nad powtykaniem jakiegoś suszu, na przykład takiego

https://allegro.pl/susz-egzotyczny-duza-...71691.html

Myślicie, że to nie zaszkodzi? Ewentualnie znacie jakiś zamiennik?




I jeszcze pytanie, czy wiecie, gdzie można dostać Savu pods / Jequitiba? Widzę tylko zagranicą. Na allegro nie widzę.
jeśli są twarde to będą ok. wrzuć do wiaderka z wodą i sprawdź. Ale uważaj bo bardzo mogą barwić wodę.

dzieki. Co do barwienia, to nie problem. Pytanie jeszcze z ìnnej beczki. Ile trzeba suszyc liscie, zebybpotem nie gnily wakwarium? Zebralem liscie magnolii. Lezaly w cieplym suchym pomieszczeniu ze 3 dni i wygladalo ze sa jak wior. Po wlozeniu do akwarium sa jednak dziwnie elastyczne i nie takie szare..
Liście po namoczeniu miękną jak papier. One nie gniją tylko się rozpadają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-10-2018, 11:36 AM)cichy24pl napisał(a):
(27-10-2018, 08:30 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(26-10-2018, 23:20 PM)cichy24pl napisał(a): jeśli są twarde to będą ok. wrzuć do wiaderka z wodą i sprawdź. Ale uważaj bo bardzo mogą barwić wodę.

dzieki. Co do barwienia, to nie problem. Pytanie jeszcze z ìnnej beczki. Ile trzeba suszyc liscie, zebybpotem nie gnily wakwarium? Zebralem liscie magnolii. Lezaly w cieplym suchym pomieszczeniu ze 3 dni i wygladalo ze sa jak wior. Po wlozeniu do akwarium sa jednak dziwnie elastyczne i nie takie szare..
Liście po namoczeniu miękną jak papier. One nie gniją tylko się rozpadają.

no i dobrzeSmile dzieki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć,


Kupiłem trochę tego suszu, aby sprawdzić jak się będzie zachowywać.
Na razie to wrzucę po jednym egzemplarzy do słoika z RO i zobaczę, czy barwi/zakwasza.
Tylko czy przed wrzuceniem go do akwa mam go tylko sparzyć wrzątkiem, czy coś jeszcze?

   

Czy z tego barchytion'a (pierwszy po lewej na dole) to wyjąć te owoce i wrzucić samą skorupkę? Czy można z owocami? Aczkolwiek boję się, że one mogą gnić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skoro wrzucasz do RO to ja bym nie wyparzał. W ten sposób usuniesz jakieś organizmy lub ich przetrwalniki ale pozbędziesz się garbników no i pewnie w jakimś stopniu zniszczysz strukturę. Jeżeli traktujesz je tylko jako ozdobniki ( a szczególnie gdy strata rybek/krewetek by mocno bolała) to bym sparzył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-10-2018, 14:46 PM)skrzatekMK napisał(a): Cześć,


Kupiłem trochę tego suszu, aby sprawdzić jak się będzie zachowywać.
Na razie to wrzucę po jednym egzemplarzy do słoika z RO i zobaczę, czy barwi/zakwasza.
Tylko czy przed wrzuceniem go do akwa mam go tylko sparzyć wrzątkiem, czy coś jeszcze?



Czy z tego barchytion'a (pierwszy po lewej na dole) to wyjąć te owoce i wrzucić samą skorupkę? Czy można z owocami? Aczkolwiek boję się, że one mogą gnić.
Drugie od prawej miałem są OK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-10-2018, 22:49 PM)cichy24pl napisał(a): Drugie od prawej miałem są OK

Na razie po jednym z każdego wrzuciłem do słoika. Jutro zobaczę, czy zabarwiły i jak z ph?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości