• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [528 l] Pterophyllum scalare - setup

#11
Zyyys, tak jak gadaliśmy na PW- albo ziemki albo Apisto. Moim zdaniem grupka Apisto będzie się lepiej i ładniej prezentować od RHT. Taki harem 3+4 bitaeniata czy barlowi czy atahualpa- i będzie zajefajnie. Smile

P.S.
Dzika, kolega w UK, nie będzie mu się opłacało ryb od Papji wziąć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A ja powiem, że ziemki i apisto mają prawo wyjść Big Grin. Ale na pewno nie mówimy tak to o tapajosach Wink. Przy Biotodoma mysle, ze mozemy spróbować połączenia z Dicrossus, czy dużymi apisto.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No w końcu się towarzystwo rozruszało. Smile

Na razie nic jeszcze finalnie.
Ale 3+5 to brzmi ciekawie Smile

Zamysł jest taki by największe były żagle.
Tzn chodzi mi o to żeby gatunki były na tyle małe by całość dawała efekt przestrzeni no i dla ryb lepiej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jak Ci chodzi o małe gatunki to tylko apisto Smile Albo zostaw skalary śmigacze i pomyśl o kiryskach.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Kompromis Wink. Zamiast duzych P. scalare to P. leopoldi, a do nich możesz wpuścić nawet z dwa gatunki apisto, ale za to małe i w mniejszej grupie Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A P.leopoldi nie trzymają się bliżej dna akwa? I wg mnie nie są to flagowe ryby zbiornika.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A dlaczemu?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(17-10-2018, 17:26 PM)Ruki napisał(a): A dlaczemu?
A bo obejrzałem sporo filmików, a i w naturze też, i stąd taki wniosek. Sam P.leopoldi nie mam, więc na 100% tego nie potwierdzę.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzięki z propozycje, P. leopoldi ni będzie Smile
Będą P. scalare Santa Izabel Smile
Nawiązałem kontakt z firmą z Brazylii, która wyślę mi ryby do UK. Pewnie wezmę coś jeszcze oprócz żagli.

To faunę już mniej więcej mamy.
Mam jeszcze pytanie co do flory. Jaka roślinka mogła by rosnąć w baniaku i wyrastać poza taflę.
Albo odwrotnie rosnąć np na wystającym korzeniu, a własne korzenie mieć zanurzone w wodzie. Da się tak ? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(23-10-2018, 09:51 AM)zyyys napisał(a): Mam jeszcze pytanie co do flory. Jaka roślinka mogła by rosnąć w baniaku i wyrastać poza taflę.
Albo odwrotnie rosnąć np na wystającym korzeniu, a własne korzenie mieć zanurzone w wodzie. Da się tak ? Smile
Ja polecam wąkrotke (hydrocotyle) rośnie i pod wodą i super wyrasta ponad. No i sąrośliny pływające z super korzeniami. Pistia, salvinia i limnobium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości