• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [405 l][Ameryka południowa][Żaglowce]

#21
Ładne. Ale czy to leopoldi?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(04-10-2018, 12:30 PM)caveman napisał(a): Ładne. Ale czy to leopoldi?

Tego Panie do końca nie wiadomo. Na pewno tak je Glaser opisał i na pewno ładne. Chyba duże nie rosną i być może leopoldi.

Poniżej inne zdjęcie. Każdy moze osądzic. Jak dla mnie klasyczne leopoldi to nie jest, chociaż płetwy podobne. Specjalistą nie jestem. Tak, czy inaczej ryba ładana i chyba jej wszystko jedno czy jest leopoldi, czy nieSmile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Panowie P. leopoldi to nie są na 100%, glaser jak i kilka innych zachodnich hurtowni dostało ryby pod tą nazwą i pod tą samą nazwą dalej sprzedają. Często wiedząc że to nie jest ta ryba, ale kasa musi się zgadzać Big Grin wczoraj w sklepie Witek też próbowano mi wmówić że ryba jest P. leopoldi, nawet usłyszałem całą historię na ten temat. Gdybym ich nie miał od maluszka to bym może uwierzył. Zresztą nawet teraz są u mojego brata, ryby wyglądają zupełnie inaczej.

Ryby ze zdjęcia mają „zadarte pyszczki” u P. leopoldi tego nie ma. Jak i innych charakterystycznych cech.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(04-10-2018, 13:12 PM)Zimna Zośka napisał(a): Panowie P. leopoldi to nie są na 100%, glaser jak i kilka innych zachodnich hurtowni dostało ryby pod tą nazwą i pod tą samą nazwą dalej sprzedają. Często wiedząc że to nie jest ta ryba, ale kasa musi się zgadzać Big Grin wczoraj w sklepie Witek też próbowano mi wmówić że ryba jest P. leopoldi, nawet usłyszałem całą historię na ten temat. Gdybym ich nie miał od maluszka to bym może uwierzył. Zresztą nawet teraz są u mojego brata, ryby wyglądają zupełnie inaczej.

Ryby ze zdjęcia mają „zadarte pyszczki” u P. leopoldi tego nie ma. Jak i innych charakterystycznych cech.
Tutaj się oczywiście zgadzam, chociaż układ płetw taki do leopoldi podobny. W każdym razie, co to może być jak nie leopoldi? Altum chyba nie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Takie jakby młode rio nanay z kształtu.
Jak ostatnio widziałem prawdziwe leopoldi, to płetwy grzbietowe miały znacznie bardziej do tyłu skierowane tak, że nie mogłyby postawić płetwy już nawet tak jak te tutaj na fotce.
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(04-10-2018, 14:12 PM)Limak86 napisał(a): Takie jakby młode rio nanay z kształtu.
Jak ostatnio widziałem prawdziwe leopoldi, to płetwy grzbietowe miały znacznie bardziej do tyłu skierowane tak, że nie mogłyby postawić płetwy już nawet tak jak te tutaj na fotce.

Też bym powiedział że bardzo podobne do Rio Nanay. Ale zobaczysz z czasem.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Może to co wam pomoże w identyfikacji skoro ryby te są z glasera
https://www.aquariumglaser.de/en/fish-ar...otted__en/
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(04-10-2018, 15:20 PM)Zimna Zośka napisał(a): Może to co wam pomoże w identyfikacji skoro ryby te są z glasera
https://www.aquariumglaser.de/en/fish-ar...otted__en/
Dzięki, to nie są te. Te z linka mają kropki i są już duże. 

A propos podobienstwa do tych z Rio nanay, to też mi pasuje, bo mam w tym akwarium też A. AtahualpaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(04-10-2018, 16:21 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(04-10-2018, 15:20 PM)Zimna Zośka napisał(a): Może to co wam pomoże w identyfikacji skoro ryby te są z glasera
https://www.aquariumglaser.de/en/fish-ar...otted__en/
Dzięki, to nie są te. Te z linka mają kropki i są już duże. 

A propos podobienstwa do tych z Rio nanay, to też mi pasuje, bo mam w tym akwarium też A. AtahualpaSmile

Mi chodziło przedewszystkim o to co tam napisali. Że nazywają kilka odmian skalarów tą nazwą. Choć wiedzą jak powinien wyglądać prawdziwy leopoldi.

Żeby nie było że to jakieś paskudy, bo pewnie wyrosną z nich piękne ryby. Tego też ci życzę i żeby cieszyły cię jak najdłużej.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(04-10-2018, 18:00 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(04-10-2018, 16:21 PM)bpiotrow13 napisał(a):
(04-10-2018, 15:20 PM)Zimna Zośka napisał(a): Może to co wam pomoże w identyfikacji skoro ryby te są z glasera
https://www.aquariumglaser.de/en/fish-ar...otted__en/
Dzięki, to nie są te. Te z linka mają kropki i są już duże. 

A propos podobienstwa do tych z Rio nanay, to też mi pasuje, bo mam w tym akwarium też A. AtahualpaSmile

Mi chodziło przedewszystkim o to co tam napisali. Że nazywają kilka odmian skalarów tą nazwą. Choć wiedzą jak powinien wyglądać prawdziwy leopoldi.

Żeby nie było że to jakieś paskudy, bo pewnie wyrosną z nich piękne ryby. Tego też ci życzę i żeby cieszyły cię jak najdłużej.

No tez mam nadzieje, ze wyrosnaSmile zapraszam na ogladanie jak bedziecie tez w przyszlym roku na dniach akwarystyki w WarszawieSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości