• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250 l][Azja][Gurami czekoladowe]

#11
(24-09-2018, 17:28 PM)galimedes napisał(a): Wrzuć, proszę zdjęcia parosów... Mam 3 samice P. anjunganensis i mógłbym oddać dwie za jednego samca .... 
Mogę nawet podjechać do Warszawy w tym celu ...Smile Smile
Do siebie do Warszawy zapraszam, ale ja też mam raczej 3 samiceSmile Zdjęcia chyba Ci nawet przesyłałem, jak szukałem samca parę miesięcy temu. Ja bym parkę Parosków chętnie przygarnął, niezależnie od gatunku...

(24-09-2018, 17:33 PM)undefined napisał(a):
Jeśli się nie mylę te paroski ostatnio miał AuaRak. Trzeba się z nim skontaktować przez Fb.


Znalazłem, choć daleko ..... 

https://www.aquariaveldhuis.nl/nl/catalo...ory/28061/

Tak, Aquarak (Snejpas) ma chyba P. Linkei, ale moim zdaniem to nie jest Linkei. Wygląda jak Anjuganensis, tym bardziej że poprzednio od Snejpasa brałem pod taką nazwą i tak były sprzedawane. Pytania są dwa: 1) czy jak wezmę np. 10 sztuk to jest szansa, że dobierze mi się para i 2) czy ta para się rozmnoży. Czytałem, że paroski pozyskane komercyjnie trudno rozmnożyć.

Mam w sumie wolne 54 l i mógłbym tam wpuścić z 10 parosków, żeby się dobrały w pary.. Jak będę miał więcej niż jednego samca to mogę Ci Galimedes oddać.

Te Paroski z Holandii dla mnie nie do ogarnięcia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam, jeżeli mowa o parosach których zdjęcia sa na FB akuarak, to nie są to P.linkei . Czy są to P.anjunganensis , trudno powiedzieć. Rybki sa młode i bardzo szczupłe , ale tak jest zawsze z parosami z handlu. Trzeba je podkarmić i poczekać,wówczas będzie coś wiadomo. 
Jak kupisz 10 szt. na pewno będą tam samce i samice. Paroski nie tworzą stałych par więc nie ma tu mowy o dobieraniu się. Samiec obejmuje jakąś grotę i zaprasza samice, ta która się skusi, składa ikrę.

Musze oszukać te zdjęcia które mi przesłałeś...

Musisz zapewnić im kwaśną, miękką wodę, żywy pokarm i jakieś małe groty/rurki itp. Parosy dosyć późno dojrzewają więc trochę trzeba poczekać.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(25-09-2018, 15:13 PM)galimedes napisał(a): Witam, jeżeli mowa o parosach których zdjęcia sa na FB akuarak, to nie są to P.linkei . Czy są to P.anjunganensis , trudno powiedzieć. Rybki sa młode i bardzo szczupłe , ale tak jest zawsze z parosami z handlu. Trzeba je podkarmić i poczekać,wówczas będzie coś wiadomo. 
Jak kupisz 10 szt. na pewno będą tam samce i samice. Paroski nie tworzą stałych par więc nie ma tu mowy o dobieraniu się. Samiec obejmuje jakąś grotę i zaprasza samice, ta która się skusi, składa ikrę.

Musze oszukać te zdjęcia które mi przesłałeś...

Musisz zapewnić im kwaśną, miękką wodę, żywy pokarm i jakieś małe groty/rurki itp. Parosy dosyć późno dojrzewają więc trochę trzeba poczekać.
Wiem, moje już trochę podrosły. Wyglądają tak samo jak coś co od Snejpasa kupiłem wcześniej pod nazwą anjunganensis. Tak czy inaczej zamówiłem u Snejpasa 8 - 10 sztuk i wpuszczę je do wyrośnięcia do 54 l. Pewnie za jakieś 2 - 3 tygodnie.

Też brałeś od Snejpasa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Wiesz czego mi brakuje w Twojej Azji ? Tych maluchów. 

https://www.ruinemans.com/nl-NL/2422/hal...nesie.html


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(25-09-2018, 16:29 PM)andrzej10252 napisał(a): Wiesz czego mi brakuje w Twojej Azji ? Tych maluchów. 

https://www.ruinemans.com/nl-NL/2422/hal...nesie.html
To jest dokładnie to czego mi tez brakujeSmile i szukam ich od pół roku! Niestety nie ma ich u Glassera, i nie wiem jak ściągnąć je do Warszawy z innych źródeł..

BTW obejrzałem sobie Twój zbiornik sprzed kilku lat i dosadzę sobie Lotosa w tej wolnej przestrzeni u siebie. Jak dojdzie do powierzchni to łodygi będą fajnie wyglądały. 

Wyrzucę jednak też sumiki. Niby ten sam biotop, ale burzą spokój w akwarium, za szybko pływają. Może dla odmiany wpuszczę kilka gurami samuraj, ale nie wiem czy to nie będzie już za dużo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W poniedziałek pojawiły się w Ruinemans. A oni biorą z Glasera. Więc poszukaj aktualnej listy z Glasera.

Nie mieszaj gatunków. Albo czekoladki albo samuraje. Ja miałem 12 czekoladek. I gdy dochodziło do tarła był niezły rozpiernicz. Uważaj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam, ja kupowałem swoje P.anjunganensis z Aqua-global  przez Arsika.
Były to autentyczne P.anjunganensis, ale miałem tylko 2 samce które padły na ospę kilka tyg. po kupnie. Teraz mam 3 samice już od ponad roku i czekam na samca Smile
Ogólnie mam jeszcze wszystkie sumatrzaki z listy z mojego podpisu, ale tylko P.sp. bintan mam 9 szt. młodych ( rocznych). Jednak chyba mam tam tylko 2-3 samice . Pozostałe to albo same samce albo samice, żadnych par ....Sad Ale na pewno wybiorę się do niemiec po zakupy - tylko nie wim czy jeszcze w tym roku, myślę ze na początku przyszłego...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(26-09-2018, 09:23 AM)galimedes napisał(a): Witam, ja kupowałem swoje P.anjunganensis z Aqua-global  przez Arsika.
Były to autentyczne P.anjunganensis, ale miałem tylko 2 samce które padły na ospę kilka tyg. po kupnie. Teraz mam 3 samice już od ponad roku i czekam na samca Smile
Ogólnie mam jeszcze wszystkie sumatrzaki z listy z mojego podpisu, ale tylko P.sp. bintan mam 9 szt. młodych ( rocznych). Jednak chyba mam tam tylko 2-3 samice . Pozostałe to albo same samce albo samice, żadnych par ....Sad Ale na pewno wybiorę się do niemiec po zakupy - tylko nie wim czy jeszcze w tym roku, myślę ze na początku przyszłego...
Ja szukałem intensywnie parosów jakiś czas temu i sobie darowałem w końcu. Wezmę teraz z 10 sztuk od Snejpasa i zobaczę. 

W Niemczech jest wszystko do dostania oczywiscie. Jest tam taki gość, którego pewnie znasz co ma wszystkie gatunki chyba, ale problemem jest oczywiście wysyłka. Jak będziesz w Niemczech chętnie bym się dołączył, ale niestety ze względów zawodowych poza Warszawę nie bardzo mogę się ruszyć...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Mała aktualka. Odkryłem fajną roślinępływającą - Hygroryza aristata, ma ładne korzenie, co widać na zdjęciu.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A chce ona rosnąć pod obudową?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości