• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Banalna obsada dla niebanalnej kobiety ;)

#11
Albo się mylę (a moge sie mylić bo na rybach z Sa znam się jak na balecie mongolskim) ale chyba Pan Panie Zosiek grubo przesadzasz. Z tego co sie orientuje to co najmniej 95 % gatunków kiryskow to ryby tanie albo bardzo tanie. Nie wiem czy i w pozostalych 5% znalazł by sie jakis drogi gatunek.Oczywiscie sa to ryby stadne i kupuje sie ich co najmniej 10 sztuk ale nie spotkałem sie chyba z kiryskoem drozszym niz 30-35 zl biorąc pod uwagę że kupując stadko czesto mamy możliwość negocjacji ceny nawet za relatywnie drogie kiryski nie powinniśmy zapłacić wiecej niż 300zl za 10 osobnikowe stadko. Wiec nie straszmy kolegi bo narawde warto poszukać jakichś rzadszych gatunków. Nawet mi te ryby sie bardzo podobają a mam stosunek mocno ignorancki do ichtiofauny SA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tanie czy drogie to pojęcia bardzo relatywne. Jeśli ktoś pusze, że coś w jego mniemaniu jest drogie to tak jest i nie ma co drążyć tematu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(07-07-2018, 18:31 PM)MatiK napisał(a): Kurde, myślałem że będzie ciut łatwiej :p z tą biotopowością to takie zboczenie z malawki, ale zaczynam się łamać szczerze mówiąc... Generalnie polecenie jest takie, że neonów ma być "dużo", coś na dno i jakaś parka większych (od wymienionych wcześniej) dla urozmaicenia.

Dicrossusy faktycznie wydają się być ciekawe, podobnie jak A.Panduro... Wyznacznikiem jest jednak spokój w akwarium i kwestia zakupu. Planowałem zaopatrzyć się w warszawskim Diskusie, ale coś mi się wydaje, że poza neonami to tam nic z tych ryb, o których piszecie nie ma Big Grin
I dicro i panduro regularnie w Diskusie dostaniesz. Wink

P.S.
Macioch, niektóre kiryski to wydatek kilku stówek za sztukę. Tongue Podobno niektóre(CW111) na Dalekim Wschodzie chodzą po +-1000 dolarów/sztuka. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(07-07-2018, 20:31 PM)sbc napisał(a): Tanie czy drogie to pojęcia bardzo relatywne. Jeśli ktoś pusze, że coś w jego mniemaniu jest drogie to tak jest i nie ma co drążyć tematu.

Jest co drążyć temat bo od tego jest forum moj post w przeciwieństwie do wyzej cytowanego wniósł przynajmniej cokolwiek do dyskusji. Nie ma co to pisać takich postów Wydawało mi sie że wszystkie gatunki jakie mozemy dostać to ryby tanie. Zaznaczylem że nie wiem tego na pewno, chcialem sie też dowiedzieć przy okazji czegoś wiecej. Nie chcialbym żeby autor tematu zniechecil się do poszukania jakich fajnych pasujacych do akwa biotopowego gatunków. Choć nie znam sie na kiryskach to przegladajac podlinkowany artykuł z rybami z kolumbii zauważyłem 3 łatwo dostępne i niedrogie gatunki kiryskow.


Ruki masz może wiedze czy te drogie gatunki to gatunki wgl dostępne w pl lub możliwe e do sprowadzenia od zachodnich importerów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(07-07-2018, 18:46 PM)macioch napisał(a): Albo się mylę (a moge sie mylić bo na rybach z Sa znam się jak na balecie mongolskim) ale chyba Pan Panie Zosiek grubo przesadzasz. Z tego co sie orientuje to co najmniej 95 % gatunków kiryskow to ryby tanie albo bardzo tanie. Nie wiem czy i w pozostalych 5% znalazł by sie jakis drogi gatunek.Oczywiscie sa to ryby stadne i kupuje sie ich co najmniej 10 sztuk ale nie spotkałem sie chyba z kiryskoem drozszym niz 30-35 zl biorąc pod uwagę że kupując stadko czesto mamy możliwość negocjacji ceny nawet za relatywnie drogie kiryski nie powinniśmy zapłacić wiecej niż 300zl za 10 osobnikowe stadko. Wiec nie straszmy kolegi bo narawde warto poszukać jakichś rzadszych gatunków. Nawet mi te ryby sie bardzo podobają a mam stosunek mocno ignorancki do ichtiofauny SA

Pozostańmy przy tym że się znasz Smile
Tak dla ciekawostki ostatnio w glaserze Corydoras geoffroy w cenie 98€ szt. nie był to nawet odłów.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Większość leci na Daleki Wschód czy do USA, bo w Europie nikt za nie tyle nie chce płacić. Wink

Zosiek, te same Corydoras geoffroy w Tropic Water po 120 ojro/sztuka.... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Byłbym wdzięczny gdybyście o cenach i wątpliwościach podyskutowali sobie gdzie indziej, może moderacja wydzieli sobie inny temat na przykład...? Wink

@Ruki ok, ale rozumiem, że jak Dicro to nie Panduro, czyli zostaje się zdecydować, które Neony (Innesa, czy Axelrodi) i do nich dobrać resztę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tak, albo panduro albo dicro. Panduro to chłodniejsza woda(24-25*C), a dicro cieplejsza(26-27*C).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ok, dziękuję Wam bardzo Smile wychodzi na to, że obsada dobrana:

Dicrossus Filamentosus
Paracheirodon Axelrodi
Corydoras... I właśnie tu pytanie do @Zimna Zośka. Gdzie mam szukać tych rzadszych, albo które z listy @fazi_poz są dostępne i gdzie? Wink Jakaś konkretna hodowla/sklep? Podoba mi się Arcuatus, tylko czy jest szansa, żeby je dostać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(08-07-2018, 11:06 AM)MatiK napisał(a): Ok, dziękuję Wam bardzo Smile wychodzi na to, że obsada dobrana:

Dicrossus Filamentosus
Paracheirodon Axelrodi
Corydoras... I właśnie tu pytanie do @Zimna Zośka. Gdzie mam szukać tych rzadszych, albo które z Twojej listy są dostępne i gdzie? Wink Jakaś konkretna hodowla/sklep? Podoba mi się Arcuatus, tylko czy jest szansa, żeby je dostać?

Szanse zawsze są Smile Napisz do użytkownika sneipas na forum, lub fb aquarak.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości