• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 1200L

#31
Reszta względnie OK, dlatego nie komentowałem. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ja bym powiedział jeszcze, że zawsze akwaria, gdzie są 2-3 gatunki, ale w większej liczbie, będzie ciekawsze, niż zbiornik z kilkoma gatunkami po parę sztuk. Niezależnie, czy są to pielęgniczki czy większe pielęgnice.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(12-06-2018, 09:01 AM)Darek napisał(a):
(12-06-2018, 08:12 AM)Ruki napisał(a): Zrobisz zupę pielegnicową... Łączenie borellek, kakadu, agassizii i ramirez to zły pomysł- każda z tych Apisto wymaga trochę innych warunków wodnych, dodatkowo nie są zgrane pod względem temperamentu. Ramirezi i altispinosus trzymamy w parach, nie haremach.

Zostaw kakadu i agassizii, za to w układach 4+5. Do tego skalary w toń i masz świetną obsadę pielegnicową.
Ok, przyjmuję każdą mądrą sugestię. A co z ławicą, pandami, otoskami i krewetkami?

Pielęgniczki, pandy, krewetki będą przy dnie i mi się wydaje ich za dużo. Otoski tez zazwyczaj będą blisko dna, ale to są rybki, które uwielbiam. W takim dużym akwarium będą Twoimi najbardziej ławicowymi rybami. Do tego pracują niestrudzenie i nikomu nie przeszkadzają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
   
   
   
   

Fotki robiłem telefonem. Woda trochę biała, ale właśnie skończyłem podmieniać....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Super wygląda. Wrzucaj aktualki koniecznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(30-05-2018, 21:31 PM)Darek napisał(a):
(30-05-2018, 14:19 PM)tuptuś napisał(a): Ramę rozumiem gdyby to było akwarium od 2 tysięcy w górę.  Ale takie akwa spokojnie przecież ze szkła można zrobić.  
Sztuka dla sztuki?

Tuptuś, nie bardzo rozumiem...  Szkło na taki baniak będzie kosztowało koło 4 tyś. Robota, w sensie klejenie 500-1000. Transport z 300-500. 
Trzeba tez pamiętać, że baniak stricte ze szkła trzeba kiedyś przekleić, a tu nie...
Mnie to kosztowało niecałe 4 tyś.
Na alledrogo, zbiorniki 250x60x80H masz od 7 tyś.
Darek, mnie szklo (350x60x80h) z klejeniem kosztowalo ok4,5 tysiaca, ale tak jak mowisz, trzeba je bedzie przekleic. Teraz zaluje, ze nie zrobilem tak jak Ty, zn w ramie. Ale moze jak trzeba bedzie przeklejac to znajde speca, ktory zrobi mi rame na stelażu, ktory mam Wink

Bede Ci kibicowal, bo sam planuje podobna obsade i rosliny do swojego akwarium! 
Powodzenia !!!

A jakie masz/ planujesz oswietlenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Prędzej szkło potluczesz niż silikon rozpadnie się ze starości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(25-06-2018, 21:58 PM)AquaDragon napisał(a): Super wygląda. Wrzucaj aktualki koniecznie.
Ok.

(25-06-2018, 22:50 PM)lukast1983 napisał(a):
(30-05-2018, 21:31 PM)Darek napisał(a):
(30-05-2018, 14:19 PM)tuptuś napisał(a): Ramę rozumiem gdyby to było akwarium od 2 tysięcy w górę.  Ale takie akwa spokojnie przecież ze szkła można zrobić.  
Sztuka dla sztuki?

Tuptuś, nie bardzo rozumiem...  Szkło na taki baniak będzie kosztowało koło 4 tyś. Robota, w sensie klejenie 500-1000. Transport z 300-500. 
Trzeba tez pamiętać, że baniak stricte ze szkła trzeba kiedyś przekleić, a tu nie...
Mnie to kosztowało niecałe 4 tyś.
Na alledrogo, zbiorniki 250x60x80H masz od 7 tyś.
Darek, mnie szklo (350x60x80h) z klejeniem kosztowalo ok4,5 tysiaca, ale tak jak mowisz, trzeba je bedzie przekleic. Teraz zaluje, ze nie zrobilem tak jak Ty, zn w ramie. Ale moze jak trzeba bedzie przeklejac to znajde speca, ktory zrobi mi rame na stelażu, ktory mam Wink

Bede Ci kibicowal, bo sam planuje podobna obsade i rosliny do swojego akwarium! 
Powodzenia !!!

A jakie masz/ planujesz oswietlenie?
Mnie szkło z wklejeniem kosztowało 1700. Baniak 1300, stelaż 550. Szafka to już inny temat... Może to i przerost formy nad treścią, ale śpię spokojnie, a to najważniejsze. Oświetlenie to 10 żarówek LED Gu 10, 6500K, 1050 L każda. Filtracja oparta na beczce 30 l, wkłady z gąbki PPi 10 gr 5 cm 1m2, wiadro biobali i rurki pcv o średnicy 4cm, pocięte na 5 cm odcinki. Rurki włożyłem pionowo pomiędzy 2 gabki żeby zachować odpowiedni przepływ i musiałem dać 2 zasysy, bo na jednym beczka się zasysała do środkaSmile. Pompa pracuje w trybie auto na 43 w z 45 dostępnych w. Do środka akwarium, obok wylotu filtra włożyłem jeszcze głowicę 4w, żeby uzyskać odpowiednie napowietrzenie. Grzałka 50 cm, 300 W, trzyma temperaturę na poziomie 23 st., max spadek o około 1 st. Wszystko działa . Lotosy przycinałem już 4 razy tak szybko rosną, aż jestem w szoku, dziś muszę obciąć 3 liście, które wypłynęły na powierzchnięSmile. Roślinom leję preparat uniwersalny do nawożenia, pod lotosy wpakowałem jeszcze kulki giniane. Pistia rozrosła się dwukrotnie. Ogólnie jestem zadowolony z efektów. Muszę jeszcze tylko zrobić ramkę z drewna na ramę akwarium, żeby to jakoś wyglądało i zastanawiam się nad hydroponiką bo zostawiłem sobie miejsce między ścianą a belką oświetleniową. 
Muszę też dokupić 2 Manacapuru i ze 20 bystrzyków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Kozak zbiornik. Robi robotę. Te żarówki GU10 to takie zwykłe poniżej 10pln, czy te droższe powyżej 50pln za sztukę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(27-06-2018, 10:21 AM)Loobo napisał(a): Kozak zbiornik. Robi robotę. Te żarówki GU10 to takie zwykłe poniżej 10pln, czy te droższe powyżej 50pln za sztukę?
Żarówki poniżej 10 z dimerem, można je ściemniać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości