• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Orthochromis uvinzae

#11
ale super rybki? jaki zbiornik dla nich powinien byc? trzyma sie  w parach? i jak tu ograniczac liczbe zbiornikow...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Super sendog, ciekawi mnie co z tego wyrośnie. Bo czekam na nie Wink Trzymasz je same ?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dobry filmik, ciekawe ryby, ładne akwarium..... I te super czerwone glonyHeart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Fajne te mordeczki mają Smile Ciekawe jak będzie się u ciebie rozkładała agresja. Ja do Haplochromini jeszcze nie dorosłem.

Cytat:ale super rybki? jaki zbiornik dla nich powinien byc? trzyma sie w parach? i jak tu ograniczac liczbe zbiornikow...
Na pewno te 200L to minimum, ja zostałem z dwiema sztukami i miałem za mało kryjówek. Sendog na pewno powie coś więcej, ale raczej warto trzymać je jak Haplochromisy, przewaga samic i jak więcej niż jeden samiec to na pewno więcej niż 2. Dużo skał - to gatunek żyjący w bystrzach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W sumie to przy Ortho nie ma co patrzeć na litraż, głównie należy patrzeć na powierzchnię dna. Dno 100x40 to takie minimum minimum. Im silniejszy nurt w baniaku tym ryby bardziej się zmęczą, co równa się mniejszej agresji!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(12-06-2018, 17:58 PM)Ruki napisał(a): W sumie to przy Ortho nie ma co patrzeć na litraż, głównie należy patrzeć na powierzchnię dna. Dno 100x40 to takie minimum minimum. Im silniejszy nurt w baniaku tym ryby bardziej się zmęczą, co równa się mniejszej agresji!
powierzchnia dna wiadomo, standardowe 200 l wlasnie taka powierzchnie maSmile chodza za mna reofilne pielegnice, ale chyba jeszcze musze z braku miejsca zaczekac.. w kazdym razie sa mocno niedoceniane i super, ze takie perelki pokazujecie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie wiem nawet czy ważniejsza jest powierzchnia dna czy długośc zbiornika - wydaje mieś że lepiej mieć je np. w 120-150x40 niż 100x50-60 ale czas pokaże. Przy Orthochromisach utrzymanie więcej niż jednego samca może być wyzwaniem, ale zobaczymy co będzie dalej. Na przykład w takiej typowej 200 mam obecnie 6 szt "Chomba" i nie ma żadnych wojen. Te uvinzae lubia strefę wody przejściowej między bystrzami, a spokojnymi wypłyceniami. Tam znajdują glony które głownie stanowią ich dietę (u mnie uwielbiają obgryzać te czerwone glony) natomiast drugie Ortho które mam O. kasuluensis sa bardziej detrytusożerne i szukają spokojnych mulisto-piaszczystych zatoczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Od jakiegoś czasu miałem trzy szt od sendoga, ze spotkania WAC przywiozłem kolejne pięć. Zrobiło się ładne stadko, jedna samica nawet już inkubuje. Jeden samiec z tej grupy trafi do sendoga i jego samicy. Chciałbym utrzymać je jak najdłużej w kraju. Tylko po tygodniowej obserwacji widzę jak różnią się od moich pierwszych Orthochromis nie tylko z wyglądu, ale i z zachowania.

Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zosiek, boski baniak. Smile

Fajnie jeśli uda Ci się z nimi tak jak z O. indermauri. Jesteś, na razie, jedyną nadzieją Ortho w kraju. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Samica już inkubuje, wiec szanse są na młode. Jak wybiorę samca i sendog go odbierze, nie będę sam w tym wyzwaniu Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości