• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Coś dla apisto

Sterownik do lampki po mału powstaje.[Obrazek: 069f65366ae71df188cfee321cecef4b.jpg]

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Sterownik do lampki po mału powstaje.[Obrazek: 069f65366ae71df188cfee321cecef4b.jpg]

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Sterownik do lampki po mału powstaje.[Obrazek: 069f65366ae71df188cfee321cecef4b.jpg]

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mała aktualka zbiorniczka przy nowym oświetlwietleniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zmiany w zbiorniku. Przeszła mi chęć posiadania zbiornika jak najbliższego biotopowi.
Do zbiornika doszło dużo bucek. Trochę anubiasów, zwartek.
[Obrazek: b586d14323ab668ad86e14ad8cd7feb5.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo przyjemne, mnie się podoba takie drewniane rumowisko.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mega fajny zbiornik!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mi również bardzo się podoba. Co to są bucki ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-04-2018, 13:19 PM)AquaDragon napisał(a):  Co to są bucki ?
Bucki to "szał ciał" akwarystów na przestrzeni ostatnich lat. Każdy akłaskejper bucusie ma. Mowa o roślinach z Borneo - Bucephalandra sp. 

Fajne, całkiem ciekawe zielsko, o różnych odmianach kolorystycznych, rosnące w naturze podobnie do anubiasów (epifit okresowo zalewany wodą, ale raczej emersyjny) - akwarysci oczywiście cisną je w submers.

Mam w planach w przyszłości zrobić bańkę z nimi w emersie, ale to kiedyś (jak już minie szał ciał i kosmiczne ceny spadną - jest lepiej niż jeszcze 2 lata temu, kiedy za malutką szczepkę wołali kilkaset złotych nawet).

Co do akwarium - mnie tam nie pasuje tylko ta żabienica po prawej (optycznie trochę zaburza swoją wielkością). No i smuci mnie porzucenie dażenia do biotopu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-04-2018, 13:52 PM)fazi_poz napisał(a):
(18-04-2018, 13:19 PM)AquaDragon napisał(a):  Co to są bucki ?
Bucki to "szał ciał" akwarystów na przestrzeni ostatnich lat. Każdy akłaskejper bucusie ma. Mowa o roślinach z Borneo - Bucephalandra sp. 

Fajne, całkiem ciekawe zielsko, o różnych odmianach kolorystycznych, rosnące w naturze podobnie do anubiasów (epifit okresowo zalewany wodą, ale raczej emersyjny) - akwarysci oczywiście cisną je w submers.

Mam w planach w przyszłości zrobić bańkę z nimi w emersie, ale to kiedyś (jak już minie szał ciał i kosmiczne ceny spadną - jest lepiej niż jeszcze 2 lata temu, kiedy za malutką szczepkę wołali kilkaset złotych nawet).

Co do akwarium - mnie tam nie pasuje tylko ta żabienica po prawej (optycznie trochę zaburza swoją wielkością). No i smuci mnie porzucenie dażenia do biotopu Wink
Akwarium ładne wizualnie Wink
fazi_poz, jak będziesz szukał bucek to pisz Wink Mam sporo i chętnie wymienię na  Echinodorus tenellus i Echinodorus angustifolius Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
fazi tej żabienicy już w tym miejscu nie ma. Przerzuciłem ją na trzeci plan. A że nie lubię robić zdjęć,bo nie umiem i na odwrót Wink, to wrzuciłem to zdjęcie co widziałeś na fb.
Bucki też i musiałem wsadzić do tego zbiornika gdyż zlikwidowałem kostkę z nimi.
I też nie do końca porzuciłem biotop, w planach mam zbiornik wyłącznie dla apisto, coś w okolicach 50 litrów. Z tym że najpierw muszę pozbyć się szkiełka po buckach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Git Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości