• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oscura heterospila

Ryby są wielkości +10. Na chwilę obecną pływają z maluchami Paraneetroplus fenestratus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne ryby, u mnie na razie pływa 7 sztuk, ale czekam aż wyklaruje się para i reszta pójdzie w Polskę
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cychlida masz te "moje" jeszcze ?

Pietia77 a Piotrek ma jeszcze hodowle ? Bo już wiele wersji słyszałem.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hodowla funkcjonuje cały czas. Wczoraj miałem przyjemność rozmawiać z Piotrkiem,  zastanawia się w która stronę iść, rozwijać hodowle czy zamykać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-04-2018, 09:24 AM)jaca303 napisał(a): Cychlida masz te "moje" jeszcze ?
Pewnie, że mam. Dokupiłem im trochę większe towarzystwo i zebrała się niezła gromadka. Szkoda tylko, że wszystkie osobniki pochodzą prawdopodobnie z tego samego (wiadomego) źródła.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-04-2018, 22:58 PM)cychlida napisał(a):
(16-04-2018, 09:24 AM)jaca303 napisał(a): Cychlida masz te "moje" jeszcze ?
Pewnie, że mam. Dokupiłem im trochę większe towarzystwo i zebrała się niezła gromadka. Szkoda tylko, że wszystkie osobniki pochodzą prawdopodobnie z tego samego (wiadomego) źródła.
Może jakieś foty ? Bardzo jestem ciekaw jak wyglądają obecnie.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć, potrzebuję wskazówek jak rozpoznać płeć moich heterospili. W baniaku pływa 7 sztuk, a ja od ponad 2 lat nie mogę się doczekać parowania Wink. Tłoczą się w 450-tce, a piątką chętnie bym się podzielił.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak na prawdę to u nich dymorfizm płciowy nie występuje, teoretycznie samce mogą być nieco większe i masywniejsze ale wiadomo jak to w praktyce. Najpewniejsza metoda to sprawdzenie kształtu brodawek płciowych, no ale do tego trzeba je wyłowić.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-10-2020, 14:24 PM)piotrK napisał(a): Tak na prawdę to u nich dymorfizm płciowy nie występuje, teoretycznie samce mogą być nieco większe i masywniejsze ale wiadomo jak to w praktyce. Najpewniejsza metoda to sprawdzenie kształtu brodawek płciowych, no ale do tego trzeba je wyłowić.
Czytałem kiedyś wskazówki Lee Nuttalla, obserwuję te brodawki, ale z perspektywy zewnątrz zbiornika niewiele widać. Co jakiś czas obserwuję, jak jakaś para poprzegania inne ryby, ale na tym się kończy. Z drugiej strony ich wybarwienie jest tak zmienne, że kiedy już się wymieszają, ciężko stwierdzić, które z tych dwóch ryb tworzyły parę . Można je jakoś zachęcić do amorów?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To co wszystkie pielęgnice z CA - urozmaicona dieta, czysta woda Smile Jaką masz u nich temperaturę? Tak czy siak wszystkie krówki mają swoje widzimisię - czasem rozmnażają się na potęgę a kiedy indziej - w ogóle.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości