• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [330] Ameryka południowa

#11
(05-04-2018, 09:50 AM)Loobo napisał(a): Bardzo fajny zbiornik.
W jaki sposób belka oświetleniowa zamocowana jest do szkła akwarium?

Belka stoi na bocznych szybach , dodatkowo po zewnętrznej stronie dokręciłem ograniczniki które zachodzą na boczne szyby żeby nie spadła .

Mały foto spam 

   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Fajne, klasyczne SA. Bardzo dobrze się na to patrzy, przyjemne dla oka wyważenie aranżacji... no i skalarki bardzo ładne Smile
Sam będę stawiał z kilka miesięcy ok 600L pod SA i właśnie stadko skalarów (pewnie rio nanay) będzie głównym punktem obsady,a co do aranżu to na pewno będę się na Twoim zbiorniku inspirował Smile
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Super sprawa ! przyjemny baniaczek ! Szkodnik jakie przyblizone koszta zrobienia takiej belki? dasz jakies instrukcje? mam belke 4x54w i swiece na 2 tylko, ale chciałbym zrobic sobie cos takiego wlasnie jak Ty masz na naswietlaczach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(07-04-2018, 15:21 PM)13wolfgar13 napisał(a): Super sprawa ! przyjemny baniaczek ! Szkodnik jakie przyblizone koszta zrobienia takiej belki? dasz jakies instrukcje? mam belke 4x54w i swiece na 2 tylko, ale chciałbym zrobic sobie cos takiego wlasnie jak Ty masz na naswietlaczach Wink
Ja mam tylko 2x10 a i tak glony rosną . Ostatnio dla zabawy pod-montowałem 50 cm pasek rgb i zielsko jakoś rosło a glonów zero ... 



Deska kupiona i docięta w obi jakieś 30 zł + 25 zł farba w sprayu 

Kątowniki i śruby 10 zł 

Instrukcja... Tutaj większej filozofii nie ma 2kawałki na boki, jeden na daszek i jeden na front . Do tego ograniczniki żeby nie zjechało to z szyb bocznych :


   

Da się to zrobić o wiele lepiej ale nie mam weny ani talentu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Żabienice pomimo molestowania przez Skalary ładnie się przyjęły . 
Pierwszy raz dałem kulki torfowe i jest gitara 
   


Żagle robią drugie podejście do tarła i tym razem ikra trzyma się już dwie noce więc może coś się wykluje . 

   


Ogólnie wszystko ładnie pięknie tylko coś podbija mi ph do 7.0 ... Leje około 40 litrów ro i 10 kranowitu co tydzień . Powinno w końcu spaść czy spróbować wywalić kamienie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Po co robisz domieszkę kranu? Jak masz twardą wodę to przy takiej domieszce kranu już nie dasz rady zbić pH.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
NA początku jak zalałem akwarium ph wyszło około 6.6 . Myślałem , że się utrzyma ...

Kran dolewam bo nie mineralizuje RO a zależy mi na utrzymaniu zieleniny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To zielsko co trzymasz się doskonale uprawia w pH 5.0 i czystym RO Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Poza tym, jak lejesz RO i kran, to nawet jak jakieś garbniki wyjdą z korzeni, to będzie pH powyżej 7. Zaopatrzyłeś się w armatę torfową?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Wiosna Smile



Góra

   


Dół

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości