• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Malawi na Zielono bez sinic i okrzemek

#41
Ja tez JBL. 12dot12 daj znać czy Chemiclean u Ciebie coś pomógł.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Photo 
Póki co oczyścił wodę, bo wcześniej całe akwarium wyglądało niebieskawo-sino. Postęp rozwoju istniejących sinic też jakby zahamowany. Mija 2ga doba; dziś zrobię przepisową podmiankę 20% wody i dam drugą dawkę; planuję też wykąpać mech i gałęzatki, żeby się pozbyć chociaż części tego dziadostwa - oby już nie odrastało.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Chemiclean pomógł.
Stan na dziś (tydzień po rozpoczęciu kuracji, dawałam po 48 h drugą dawkę) - woda pojaśniała, nie ma już sinych nitek "fruwających" po całym zbiorniku, nie ma wrażenia zaciemnienia wody, plecha już się nie osadza na roślinach, szybach i piasku:
   
Na niektórych listkach widać zbrązowiałe sinice, w formie zanikającego osadu:
   
Malutkie razborki wykluły się podczas kuracji, spora część z nich niestety poznikała - ale raczej bym tego nie wiązała z Chemicleanem Wink tylko z doborem naturalnym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Ludzie nie poddawać się Smile Testy na PO4 wg kilku osób zakłamują więc jeśli pokaże bezpieczną skalę to może być ich więcej w akwa ( mówię o PO4) więc albo lać atramentu jeszcze i obserwować. Albo tak jak ja teraz przy nowym akwa dałem phostguard tj wkład do filtra właśnie na PO4 i powiem wam że testy pokazują 0,02 PO4. Sinic brak a przy dojrzewaniu już je miałem w pierwszym akwa a teraz nic akwa już chodzi jakieś dwa miechy co prawda bez rybek ale chodzi świecę sobie światło i nic nie widać. W piątek dostaję rybki w końcu więc na pewno będę pisał jak to się wszystko zachowuje czy coś się dzieje czy nie.


[300] Lethrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Może teraz malawi czarno-zielone? Big Grin Piasek czyściutki sinic brak a na kamieniach coś czarnego no i przebijające się zielone glony. SINIC BRAK!!


http://www.tinypic.pl/kbpswenxds50



[300] Lethrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Stosował ktoś z was może AZOO PHOSPHATE REMOVER? Zastanawiam się, czy można lać do akwariów z kwaśną wodą bez skutków ubocznych, nie licząc oczywiście strącenia garbników.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(07-07-2016, 20:04 PM)Guban napisał(a): A jakie są wasze opinie tutaj na forum z takim działaniem jak podmianka raz na miesiąc przy stałych parametrach ? GŁÓWNIE CHODZI O NO3 które u mnie wynosiło 10. Można i niżej dając więcej NGBC np ale ja myślę że 10 przez miesiąc z jedną podmianką to i tak solidny wynik.


[300] Lethrinopsarium

Przy"Malawi" cotygodniowe podmiany to konieczność ,każdy doświadczony hodowca o tym wie..
Żadna chemia tego nie zastąpi..
Cotygodniowe podmiany minimum 30%wody plus odpowiedni co w wielkości zbiornika system filtracyjny to jedyne rozwiązanie.
Takie" sprawdziany "nie służą rybom,a ich dobro jest najważniejsze.
Podsumowanie :
1.podmiany - cotygodniowe minimum 30%
2.filtracja - wydajność odpowiednia do wielkości zbiornika
3.karmienie - oszczędne,umiar służy..
To klucz do sukcesu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Przepraszam za wykopki ale temat wydaje mi się odpowiedni na moje pytanie. Czy mając bez podmianki od dwóch tygodni no3 między 5 a 10 można czekać na wzrost azotanów z podmianką ? Chodzi mi o to czy zbicie no3 i po4 jest jedynym powodem podmiany wody czy są w wodzie jakieś inne substancje które się gromadzą i są szkodliwe dla ryb ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Jest wiele powodów dla których robi się podmiany: korekta ph, gh, kh, pozbycie się nadmiaru mikro i makro elementów, generalnie nadmiaru substancji organicznych oraz oczywiście związków azotowych. Podmianami wspomaga się też się przy nawożeniu roślin, żeby utrzymać prawidłowe stosunki pierwiastków. W przypadku, jeśli masz zamknięty cykl azotowy to faktycznie możesz sprawdzać tylko NO3. Główmy sposobem radzenia sobie z nadmiarem azotu są rośliny w akwa lub hydroponika, ale jak ich nie ma to podmiany.
Poczytaj o cyklu azotowym a wiele się rozjaśni.
Generalnie to szeroki temat i poczekajmy na kogoś z większa wiedząSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
O cyklu azotowym przeczytałem już całe internety i podstawy jak najbardziej rozumiem. Ale biorąc za przykład taką sytuacje... Podmianka dwa tygodnie temu. NO3 między 5 a 10. Twardość i odczyn na zamierzonym poziomie. Nadmiar organiki pochłania węgiel aktywny. Mikro i makro są roślinom potrzebne skoro dodaje się je w baniakach roślinnych.

Po co w takiej sytuacji podmienia się wode ?
Żeby była jasność, nie neguję sensu podmian tylko chce zrozumieć po co się to robi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości