• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

Jak wyłączy pompę to mu spłynie do sumpa. Chyba ze zrobi deszczowe pod tafla wody choć z nazwy powinna być nad nią i natleniac wodę.

Tak na marginesie ile budowales zbiorników z sumpami? Ot taka ciekawość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-12-2017, 17:38 PM)tuptuś napisał(a): Jak wyłączy pompę to mu spłynie do sumpa. Chyba ze zrobi deszczowe pod tafla wody choć z nazwy powinna być nad nią i natleniac wodę.

Tak na marginesie ile budowales zbiorników z sumpami? Ot taka ciekawość.
Czytaj uważnie co pisze kolega.

Chce zrobić 2 wyloty. Czy oba deszczownica tego nie napisał.

W odpowiedzi na twoje pytanie - żadnego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie pytam po to aby się przekomarzac kto ile tylko o doświadczenie i tyle. Dwa wloty to IMO przerost formy nad treścią a do planowanej obsady jeden wystarczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(04-12-2017, 17:38 PM)tuptuś napisał(a): Jak wyłączy pompę to mu spłynie do sumpa. Chyba ze zrobi deszczowe pod tafla wody choć z nazwy powinna być nad nią i natleniac wodę.

Tak na marginesie ile budowales zbiorników z sumpami? Ot taka ciekawość.

Dzięki za trafna uwagę!

(04-12-2017, 20:57 PM)tuptuś napisał(a): Nie pytam po to aby się przekomarzac kto ile tylko o doświadczenie i tyle. Dwa wloty to IMO przerost formy nad treścią a do planowanej obsady jeden wystarczy.

Zrobię jednak 3-4. Od przybytku głowa nie boli a nóż sie kiedyś przyda, nie koniecznie do spływu.

(04-12-2017, 15:34 PM)tuptuś napisał(a): Zmień fachowca albo niech ktoś ci to rozwierci bo to za mało na taki baniak.

Fachowiec był ok. Akwarium skleił dobrze (zn sie, to sie okaże po zalaniu Wink. Ja zle wymierzyłem szerokość komina (szkoda mi było na niego miejsca) i za późno wziąłem pod uwagę grubość kształtownikow w stelarzu (po zakupie szkła).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sam dokonaj wyboru. Czasami ten przerost okazuje się być konieczny. To są tylko porady. A najlepsze są twoje wizje. Będę kibicował bo projekt naprawdę piękny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
IMHO to ten system nie za bardzo zadziała. Nie wiem, jak działa twoja instalacja, ale pompa główna chyba nie działa cały czas, tylko dopompowuje wodę do hydrofora, kiedy w nim spadnie ciśnienie. RO podłączona przed hydroforem będzie mieć cisnienie tylko w chwili dopompowywania hydrofora. Jesli woda RO ma być gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym, to filtr RO musi być podłączony przez zawór czterodrożny - odcina dopływ wody, gdy ciśnienie w zbiorniku zrówna się z tym na wejściu (standard w kuchennych RO ze zbiornikiem). "Odpad" RO, tak jak napisał cichy24pl nie może mieć oporu. Teoretycznie można by go wylewać przed pompą, ale raczej nikt się nie zgodzi wlewać takiej wody do studni.
Instalacje RO ze zbiornikiem ciśnieniowym (pod zlewem zresztą) miał dość dawno mój znajomy (wiec informacje ze szyszenia) i tam była taka niedogodność, że przy pustym zbiorniku wydajność była ok (1:3-1:5), ale pod koniec było 1:10. Ale pewnie technika poszła na przód.
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Są specjalne pompy do podnoszenia ciśnienia w filtrach roku. Koszt około 300-400zl. Podnosi ciśnienie i filtr pracuje w optymalnych warunkach. Dostępne były jakiś czas temu na alledrogo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
więc po przemyśleniu.

podłączenie filtra RO od zbiornika na wodę (zapewne jest ciśnieniowy) - to było by ok
hydrofor jest właśnie po to żeby utrzymywał ciśnienie w rurkach
filtr RO tak jak jest do zbiornika (wlew od góry), a stamtąd pompką do zbiornika - bo tam nie będzie ciśnienia, a nawet jakbyś chciał zrobić to będzie to skomplikowane. Podejrzewam, że nawet mogłoby to wpłynąć na pracę filtra RO.
pozostaje kwestia wody odpadowej - chyba największy problem. wprowadzenie do sieci wymagałoby chyba kolejnego zbiornika i hydrofora. więc opcja prosta spowrotem do studni. zapewne skróci to żywotność membrany, ale wg. mnie będzie to niewielka różnica ponieważ i tak "grubsze zanieczyszczenia" wyłapują filtry w filtrze RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panie i Panowie, mógłby ktoś polecić stronę, miejsce, sklep (najlepiej na południe od Krakowa) gdzie mógłbym nabyć orurowanie do sumpa? Zaworki, rurki itp. W okolicznych sklepach twardo próbują mnie przekonać, ze potrzebuje rur na CO albo kanalizacje domowa Wink

(05-12-2017, 08:51 AM)cichy24pl napisał(a): więc po przemyśleniu.

podłączenie filtra RO od zbiornika na wodę (zapewne jest ciśnieniowy) - to było by ok
hydrofor jest właśnie po to żeby utrzymywał ciśnienie w rurkach
filtr RO tak jak jest do zbiornika (wlew od góry), a stamtąd pompką do zbiornika - bo tam nie będzie ciśnienia, a nawet jakbyś chciał zrobić to będzie to skomplikowane. Podejrzewam, że nawet mogłoby to wpłynąć na pracę filtra RO.
pozostaje kwestia wody odpadowej - chyba największy problem. wprowadzenie do sieci wymagałoby chyba kolejnego zbiornika i hydrofora. więc opcja prosta spowrotem do studni. zapewne skróci to żywotność membrany, ale wg. mnie będzie to niewielka różnica ponieważ i tak "grubsze zanieczyszczenia" wyłapują filtry w filtrze RO.

Dzięki wielkie za radę. Spróbuje tak pokombinować tylko nie wiem czy teściom nie bedzie przeszkadzać rozkopywania ogrodu? Pogadam, podumam i sie zobaczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Poszukaj sklepów z morszczyzną. W Krakowie tez jest kilka wiec spokojnie coś dobierzesz a jak nie to wysylkowo z erybka lub do Konrada z coralhouse.
Te dwa sklepy mogę polecić bo znam właścicieli i zawsze zadowolony byłem z zakupów. Wszystkie pompy jebao/jecod brałem w coralhouse.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości