• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zwalczamy sinice - BORASOL

#1
Omawiam jak zwalczyłem sinice w ciągu kilku dni za grosze bez ingerencji zaciemniania, dotleniania itd.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skoro tak ładnie odkaża, to jak jest z bakteriami w filtrze? Nie rozwala równowagi?
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak każdy roztwór antybakteryjny ma wpływ na wszystkie bakterie ale nigdy stosując borasol nie zauważyłem wpływu na cykl azotowy ani też na parametry wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki Smile Mimo wszystko bałabym się go stosować nie mogąc obserwować akwarium i zareagować w razie konieczności (np. kilkudniowy wyjazd), co Ty polecasz z pełnym przekonaniem
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
a jak go stosowałeś? rozcieńczałeś najpierw czy bezpośrednio?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jakie są tego przyczyny.filtracja,karmienie ryb,czy ogolnie woda do podmian do tego sprzyja co by glonek chciał rosnąć?walisz chemie nie wiem po co
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(31-05-2017, 21:58 PM)duchu napisał(a): walisz chemie nie wiem po co

Przecież właśnie o to chodzi aby nie dawać chemii. To jest bor, który jest w wodzie tylko stężony. 

(31-05-2017, 21:49 PM)Pablito napisał(a): a jak go stosowałeś? rozcieńczałeś najpierw czy bezpośrednio?

Nie, po prostu leje się go do wody.

(31-05-2017, 21:24 PM)Bastet napisał(a): Dzięki Smile Mimo wszystko bałabym się go stosować nie mogąc obserwować akwarium i zareagować w razie konieczności (np. kilkudniowy wyjazd), co Ty polecasz z pełnym przekonaniem
Znam od dawna borasol i kilka razy stosowałem. Jeszcze mnie nie zawiódł i za każdym razem nie było wpływu na ryby i rośliny więc z mojego doświadczenia jest bezpieczny. Różnice może stanowić zbiornik niedojrzały gdzie bakterie dopiero się rozwijają. W takim przypadku miałbym wątpliwości czy da rade dalej się rozwijać bez szkód dla flory bakteryjnej.

A tu jeszcze temat z ra.pl:  https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje...63586.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Podstawowe wiadomości ze świata roślinniaków wyjaśnia wszystko.trza troche się w to zagłębić.
Ja np.nie moge sie doczekać krasnych na korzeniach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam.

Mi borasol nie pomógł. Jedynie chemiclean ale i to na krótką metę. Stosowałem kiedyś chemiclean i codziennie robiłem testy wody i nie zabserwowałem żeby przerzedził mi bakterie w filtrze. Tak więc w/w środki są bezpieczne dla bakterii nitryfikujących (przynajmniej w zalecanych stężeniach).
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(25-08-2017, 14:14 PM)arribada napisał(a): Witam.

Mi borasol nie pomógł. Jedynie chemiclean ale i to na krótką metę. Stosowałem kiedyś chemiclean i codziennie robiłem testy wody i nie zabserwowałem żeby przerzedził mi bakterie w filtrze. Tak więc w/w środki są bezpieczne dla bakterii nitryfikujących (przynajmniej w zalecanych stężeniach).

Z doświadczenia wiem,że stabilny zbiornik i parametry w normie to brak glonów, a lepiej poszukać przyczyny niż walczyć ze skutkami. Akurat przy sinicach kluczowy jest stosunek azotanów od 10-15 w stosunku do fosforanów ok 1. Żadnej chemii lać nie trzeba. Poszukaj o stosunku Redfielda i Buddy'ego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości