• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium ze stałą podmianą wody

#51
Pewnie chodzi o coś takiego: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=8...4#pid10794

Sam o tym myślałem i żałuję, że nie zrobiłem, wszystko zależy jakie chcesz mieć ryby, przy "normalnych" pielęgnicach nie stanowi to takiej różnicy, przy ziemkach, które podczas karmienia przewracają całe dno zbiornika "do góry nogami" mam wrażenie, że taki właśnie komin lepiej by spełniał swoją rolę.

Wracając jednak do tematu to w kolejnym akwarium również zastosuję stałą podmianę wody, ale nie mam potrzeby posiadania spustu całej wody więc będzie to bardzo proste rozwiązanie Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
dokładnie to co przedstawił filas, tylko ja widziałem to na innym forum.
Sprawa fajna, jeśli chodzi o zbieranie innych nieczystości z akwarium, tylko rzeczywiście trzeba pamiętać by otwory robić na odpowiedniej wysokości by nie zasysany był piasek z akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Ciekawy pomysł. Możnaby ewentualnie to jeszcze stjuningować - na górę tej szybki/płytki dajemy grzebień jak do komina i regulujemy jego wysokość tak aby minimalna ilość wody się nim przelewała. Wtedy prawie cała woda idzie dolnymi otworami, a w razie przytkania całość idzie górą, w sumie przez 2 grzebienie.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Juz teraz wiem co widziałem niedawno Tongue Widziałem komin który miał grzebień pod wodą (ok 15cm od podłoża)Tongue Ciekawe Wam powiem. Ostatnio dużo myślałem w ten sposób, że zwiększę przepływ pompy-sumpa i będę mógł w to miejsce wyłączyć turbinę... ale tak po tym wszystkim resztki mojej nadziei że to coś zmieni padły. Mam już nawet pomysł jak zrobić tem system zbierania nieczystosci w przypadku swoich pudełek przelewowych Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(05-02-2014, 07:54 AM)junak-rider napisał(a): Ciekawy pomysł. Możnaby ewentualnie to jeszcze stjuningować - na górę tej szybki/płytki dajemy grzebień jak do komina i regulujemy jego wysokość tak aby minimalna ilość wody się nim przelewała. Wtedy prawie cała woda idzie dolnymi otworami, a w razie przytkania całość idzie górą, w sumie przez 2 grzebienie.
I na jedno i na drugie rozwiązanie jest też dodatkowy sposób.


Przy sumpie można wkleić na dole grzebień, a przy rurce na mniejszą rurkę nałożyć większą i też idzie dołem ;-)


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Z tymi szybkami ciekawy pomysł, ale wiem, że dobrze robić wszelkie wnęki takie, aby udało się tam rękę zmieścić. 
A otwory przy dnie widziałem w praktyce i :
- i tak nie zbierały syfków z dna jak byśmy chcieli, a tylko z brzegu
- za to wchodziło nimi wszelkie inne stworzenie
Co do głośności komina i sump, to powiem po wielu latach uzywania- że można tak wyciszyć, że teraz czasami włączane napowietrzanie /pompka JBLa cicha/ szumi bardziej. 
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Novi, ten mój rysunek to był tylko schemat jak miało by to funkcjonować, wiadomo, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi zwykłych, nie zabezpieczonych otworów żeby mogły do niego wpaść ryby Smile. Po drugie, nie chodzi o zbieranie syfków z dna bo tego nigdy nie uzyskasz, chodzi o to, że przy intensywnie kopiących pielęgnicach są momenty (pora karmienia) kiedy wszystko co jest na dnie poutykane w zakamarkach nagle unosi się w wodzie, właśnie wtedy zasysanie do komina dołem było by efektywniejsze od górnego przelewu, nie ma co o tym dyskutować Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Do odkurzania dna służy odmulacz - niestety. Tak to prawda - przy ziemiojadach każdy męt z toni nie dociera do powierzchni.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Chciałbym podpiąć się pod temat. Jako,że w styczniu urodziła mi się córeczka mam coraz mniej czasu na prace w akwarium. Więc pomyślałem żeby zaoszczędzić go trochę na cotygodniowych podmianach stosując stałą podmianę.  Sporo czytałem na ten temat i wstępnie wymyśliłem sobie taki schemat.
Woda dopływała by do akwarium drogą kropelkową po uprzednim przejściu przez:
a) dwa korpusy narurowe -w pierwszym wkład mechaniczny 5 mikronów, w drugim wkład węglowy,
b) następnie przechodzi przez reduktor ciśnienia Gardeny http://www.gardena.com/pl/produkty/woda/...900909901/
c) wpływa do zbiornika kroplownikiem http://www.gardena.com/pl/produkty/woda/...901161101/ .
Za odpływ odpowiedzialny będzie pcv overflow ,którym woda będzie spływała do 50l akwarium stojącego pod głównym zbiornikiem. W tym małym akwarium chciałbym zamontować pływak spłuczkowy i pompę która by opróżniała akwarium po napełnieniu.
Jest jednak kilka niejasności,które mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać.
- Na dopływie trzeba by jeszcze zamontować elektrozawór,który odciął by dopływ wody w przypadku braku prądu a co za tym idzie niemożności wypompowania wody z małego akwarium przez pompę. Niestety kompletnie się na tym nie znam, możecie coś polecić i podpowiedzieć jak go podłączyć?
- Jako ,że dopływ będzie wpięty pod zimną wodę w łazience podejrzewam że na wężykach będzie zbierał się szron jak to ma miejsce gdy podłączam filtr RO. Jak można by temu zapobiec?
-Pytanie najtrudniejsze jak połączyć o ile to w ogóle możliwe zawór spłuczkowy z pompą New Jet 1200(taką mam akurat w domu) by się załączała gdy zbiornik się napełni? Chyba ,że do takich celów potrzebny będzie pływak innego rodzaju. Kompletnie się na tym nie znamZawstydzony.
Ostatnie pytanie to czy jeden kroplownik o wydajności 2l/h wystarczy? W praktyce dało by to 336l/tydzień czyli trochę ponad połowę objętości mojego akwarium. Czy lepiej zastosować dwa kroplowniki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
A nie możesz dać odpływu od razu do kanalizacji bez tego dodatkowego zbiornika i pompy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości