• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altum Peru

#31
Piszę z autopsji. U mnie też z grupy 8 skalarów jeden nie jadł lub jadł słabo. Chudł, nie rósł po za tym nie wykazywał objawów chorobowych. Nie pamiętam dokładnie, ale po dość długim czasie padł. Potem przez jakiś czas było ok, aż kolejny skalar przestawał jeść, chudł i padł. Za kilka miesięcy kolejny. Problemy skończyły się gdy odrobaczyłem ryby.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(28-07-2017, 10:52 AM)dzikakuna napisał(a): Piszę z autopsji. U mnie też z grupy 8 skalarów jeden nie jadł lub jadł słabo. Chudł, nie rósł po za tym nie wykazywał objawów chorobowych. Nie pamiętam dokładnie, ale po dość długim czasie padł. Potem przez jakiś czas było ok, aż kolejny skalar przestawał jeść, chudł i padł. Za kilka miesięcy kolejny. Problemy skończyły się gdy odrobaczyłem ryby.

No i miałeś chyba rację dziś zastosowałem protosol w osobnym zbiorniku dawka też mocniejsza.  Ryba zaczęła jeść?  W ogólnym też przeprowadziłem kurację profilaktycznie. Zobaczymy co dalej.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
A jakie odrobaczenie  zastosowałeś ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(29-07-2017, 18:10 PM)wet-aqua napisał(a): A jakie odrobaczenie  zastosowałeś ?

Protosol.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Witam. Mam problem i nie wiem co zrobić. Moje podrostki apisto barlowi podgryzają płetwy moim peruwianką. Dokładnie to chyba jedna ale głowy nie daje. Miał ktoś z was takie zachowanie? I ma rozwiązanie na mój problem?
Dzięki za pomoc.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Nie wierzę xb Miałem barlowi z Peruwiankami i nic sie nie działo Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(07-08-2017, 21:46 PM)tatakuby napisał(a): Nie wierzę xb Miałem barlowi z Peruwiankami i nic sie nie działo Smile

Jedna je ewidentnie podskubuje.

Po krótkiej obserwacji już wiem że jest to jeden osobnik. Już odseparowany od reszty. Ale co dalej da się ten nawyk jakoś wyeliminować? Jeszcze jeśli to samiec to pół biedy bo mam jednego dominatora. Ale niewiem co z tego jeszcze wyrośnie, jedną z mniejszych ale nie najmniejsza?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Skalary głupie nie są, z czasem będą pielęgniczkom schodzić z drogi Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Rybcie rosną.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
i jak tam rybki zdrowe.Pytam bo właśnie zamówiłem kilka sztuk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości