• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus nourissati

#1
W niedzielę 13.08. jadę do Foresta ( Damian) odebrać 7 szt. P. nourissati. Tym sposobem zamykam listę czterech  gatunków z rodzaju Paretroplus jakie chciałem utrzymywać w swoich akwariach. Ryby pochodzą od Jima Cumminga. Jeszcze raz gorące podziękowania dla Jima za trud poniesiony w przygotowaniu wysyłki , dla Krzysztofa Małańczaka za organizacje importu i oczywiście dla Foresta ( Damian) za wszystko co zrobił aby ta wysyłka doszła do skutku i za przetrzymanie moich ryb u siebie. W marcu zeszłego roku , gdy kupiłem pierwsze swoje P. menarambo , nie przypuszczałem , że wszystko się tak ułoży. Dzisiaj mamy w Polsce już kilka gatunków ryb z rodzaju Paretroplus :menarambo, maculatus,damii, nourissati i dambabe . Mam nadzieje , że madagaskarskie pielęgnice będą powoli zyskiwać sympatie polskich akwarystów. A lista interesujących gatunków nie kończy się na rodzaju Paretroplus.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czekamy na filmy/fotki/relacje Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Czekamy....i czekamy.... :-P
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja już widziałem u Damiana i nourissati i dambabe. Na razie trochę malutkie ale już kolorków dostają. Jak podrosną i się wybarwią to pewnie będą piękne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie mogłem pojechać w niedzielę , najprawdopodobniej ryby dotrą do Warszawy dzisiaj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dzisiaj ryby szczęśliwie dojechały do Warszawy. Doskonale czują się w nowym miejscu , są bardzo aktywne i zdrowo wyglądają .Po paru minutach od wpuszczenia odzyskały ubarwienie ( ślady czerwieni na pyszczkach i głowie). Chętnie przyjmują pokarm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajnie ,że dotarły. Razem z Damianem wsadzałem je do intercity w Katowicach. Teraz tylko wrzucaj fotorelację na forum,żeby inni też mogli nacieszyć oko.  W końcu ryby trafiły do Polski, mam nadzieję że szybko się rozmnożą i trafią do szerszej grupy miłośników pielęgnic. Życzę udanej hodowli.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(15-08-2017, 20:23 PM)aquafan napisał(a): Fajnie ,że dotarły. Razem z Damianem wsadzałem je do intercity w Katowicach. Teraz tylko wrzucaj fotorelację na forum,żeby inni też mogli nacieszyć oko.  W końcu ryby trafiły do Polski, mam nadzieję że szybko się rozmnożą i trafią do szerszej grupy miłośników pielęgnic. Życzę udanej hodowli.
Pozdrawiam
Damian zrobił kawał dobrej roboty. Dojechały świetnie w czystej wodzie.Sporo podrosły od od czasu importu . Są tak szybkie , że muszę znaleźć dobry moment aby zrobić w miarę ostry filmik. Trzeba poświęcić im dużo uwagi aby wyrosły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam wrażenie że te ryby się chcą opierać o przedmioty
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości