• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara sp. Jatapu

#1
Po G. stergiosi gujanomania u mnie trwa nadal. Tym razem chciałem Wam przedstawić jedną z piękniejszych Guianacara, G.sp. jatapu. Pochodząca z Rio Jatapu, z pięknymi koralikami, koloru niebieskiego pod okiem, o żółto-niebieskawo-oliwkowym ubarwieniu korpusu. To czyni ją bardzo efektowną rybą. Korpus dość wysoki, kropka boczna duża wysoko umiejscowiona, zamieniająca się w wąski pas, pierwsze promienie płetwy grzbietowej czarne.
Ryby te zachowują się podobnie do pozostałych Guianacara, agresji nie zabserwowałem jakieś specjanej do innych gatunków. Wewnątrz gatunkowej nie znam bo mam tylko parke. Czekam na udane tarło.

Ciekaw jestem czy ktoś posiada jeszcze te ryby z forum, fajnie by było wymienić się spostrzeżeniami jak i maluchami w przyszłości.


kilka fot słąbej jakości, ale myśle że warto jakiś ślad na forum pozostawić.

   

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Chyba jedna z najbardziej kolorowych gujan. Choć tak na prawdę to wcale nie są pozbawione koloru ryby, każda jest inna Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dużą robotę robi u nich ta kreska pod okiem. A ubarwienie przy zalotach powala, ciemnieją płetwy na szaro-czarno, kolory ciała robią się bardziej wyraziste. Czarne wystające skrzela, itp itp
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Trafiły do mnie dzisiaj, od Maxa z Germanii Tongue
Szkraby mają ok 2cm. Trafiły do 120l kotnika po creniach. Mam ich 10 szt. 

   
   
Zdjęcia rodziców. (Max chyba nie ma nic przeciwko Wink)

   
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Naprawdę ładne rybki.. dobrze że kupiłeś aż 10 szt... W grupie będzie im pewnie raźniej Smile  W docelowym zbiorniku będą też same ..?
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie wiedziałem ile przeżyje podróż, no i udało się mocno zbić cenę Wink Na szczęście dotarły wszystkie. Kiedyś trafią do 375tki. Pewnie będą tam same, może przez jakiś czas na początku z crenicichlami...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To już nie chcesz ode mnie? :p
Fajnie że masz coś innego ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Moimi gejajkami też wzgardził Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ssory chłopaki, to był impuls Heart

(02-08-2017, 23:00 PM)tatakuby napisał(a): To już nie chcesz ode mnie? :p
Fajnie że masz coś innego ...
Myślałem, że młodymi guiankami skarmiłeś "retrokulululusy" Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-08-2017, 21:25 PM)dzikakuna napisał(a): Trafiły do mnie dzisiaj, od Maxa z Germanii Tongue
Szkraby mają ok 2cm. Trafiły do 120l kotnika po creniach. Mam ich 10 szt. 



Zdjęcia rodziców. (Max chyba nie ma nic przeciwko Wink)
Bardzo dobra wiadomość, jak dla mnie Smile Cieszę się, że ktoś po za sneipasem je ma. Maluszki dopiero, ale to będą piękne ryby, ładni rodzice. Mam nadzieję, że zostaniesz na długo z nimi, a i może na redukcję stada się załapie Tongue to bym część od sneipasa i twoje sobie pomieszał. 
baj o nie, karm i nie przejmuj się, że wolno rosną, bo tak gujany mają.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości