• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 330l Malawi

#21
Lethrinopsy...Twoje ulubioneSmile
Widzę też brązowo-zieloną kryptokorynę (chyba Cryptocoryne wendtii). Z poprzedniego baniaka, czy nowa ?
Też kilka miesięcy temu kupiłem sobie taką. Pasuje mi kolotystycznie. Teoretycznie malawijska woda jest nie dla niej, ale jakoś daje radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mialem przygotowanych troche roslinek ..ale bardzo dlugo sie zabieralem za wystartowanie zbiornika i strasznie mi zmarnialy a czesc zupelnie ..kosz.. Roslinka o ktorej mowisz to rzeczywiscie ..Cryptocoryne wendtii ''braun''. Co do rybek..hmm to raczej pudlo... to nie sa Lethrinopsy.Bezradny

Aparat


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To nie jakiś Nyassachromis? No bo wspomniany C. melas to raczej nie jest Big Grin

Co to za piasek?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Piasek "Rådasand"-20kg  0.8-1.2  i z przodu 10kg o granulacji  0.4-0.8mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jeden z "torpedowatych" Copadichromisów ? Jeśli tak, to zapewne C.virginalis, bo samice bez kropek.

Poprzednio nie przyjrzałem się końcowemu zdjęciu. Ostatnia porcja fotek wskazuje, że pyski tych rybek dzielą od pysków lethrinopsowych lata świetlne.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
W akwarium zameldowaly sie grupa takich "smoluchow"...(VF Copadichromis "Midnight Mloto", Mara Point 3+4).

Kiedy bylem u znajomego , ktory zalatwil mi te Copadichromis melas jak zwyle przykleile nosa do jednego ze zbiornikow...i to mnie zgubilo.
 Chlopak jedzie ponownie w listopadzie do Afryki i .. powiedzial :wiem ze ci sie podobaja a ja musze sie pozbyc ryb ..i tak to wlasnie stalem sie wlascicielem ponad 20 WF takich pieknosci. Zbiornik trzeszczy w szwach...Sad


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Redukcję będziesz robił czy jak to według Malawijskiego mitu - "kontrolowane przerybienie"? Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
W najgorszym wypadku ryby "startowe " zostana przeniesione...Zbiornik zostal zalozony z mysla o Copadichromis melas..ale mam slaba wole..Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Aparat


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ładne te "startowe". Zmieniają się. Dostają niebieskich mordek.Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości