• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ile wat pobiera wasze oswietlenie

#11
(14-05-2017, 23:49 PM)Greek napisał(a):
(14-05-2017, 09:42 AM)pl.astus napisał(a): Greek, po co takie teksty, lapanie slowek... Nie wszyscy tu sa po elektronice... Nazwa postu jest czytelna. Odpowiedz nie na temat ale zaistniales. Brawo ty.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tylko że... tutaj nie rozchodzi się o elektronikę Wink
Poczytaj sobie o natężeniu oświetlenia, dojdziesz do tego, że waty Ci wiele nie mówią.
No i Kolega wyżej słusznie zauważył, że chyba nieszczęśliwie wybrałeś forum do takiego tematu Smile


Ale przeciez pytanie w naglowku bylo proste...
Chcialem sie dowiedziec ile u Was jest poboru mocy wzgledem watow oznaczonych na zrodlach swiatla Bez znaczenia, czy ktos duzo oswieci, czy nie. Bez urazy. Kupilem nowy zestaw, swieci kilka dni... I mam watpliwosci.
Akwarysci to jak rodzina, pomozcie, ja nnie mam jak zweryfikowac zestawu a sprzedawca nabral wody w usta...

Nikt z Was nie mial wrazenia, ze jest nabijany w butelke?
Ceny oswietlenia w roznych sklepach roznia sie nawet o 40% a reszta? Dlatego mam watpliwosci... Wy nie?

Kogo spytac jak nie Was







Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(15-05-2017, 18:25 PM)pl.astus napisał(a): Nikt z Was nie mial wrazenia, ze jest nabijany w butelke?

Dobra, to inaczej.
Niech będzie na Twoim przykładzie. Masz oświetlenie 90W, a zmierzony pobór to 66W. Na jakiej zasadzie to ma być nabijanie w butelkę? Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To liczy zakład energetyczny i wystawia fakturę . 
Kup stary licznik po kalibracji (30/50zl) - podłącz i będziesz znał różnice . 
Zabawki - są w biedronkach marketowych .
Sprawdź miernik " gniazdkowy" lub podłącz inne urządzenie i sprawdź ( zrób pomiar innego urządzenia .)
Będziesz wiedział co ci robi psikuta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzis zawiozlem obudowe do labu zajmujacym sie certyfikacja urzadzen miedzy innymi zgodnoscia poboru mocy... I wynik w granicy bledu 67w po 10 min.

Urzadzenia pomiarowe warte nascie tysi, z wykresami liniowymi
Co Wy na to? Pobor mocy potwierdzony ...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

(15-05-2017, 19:20 PM)Greek napisał(a):
(15-05-2017, 18:25 PM)pl.astus napisał(a): Nikt z Was nie mial wrazenia, ze jest nabijany w butelke?

Dobra, to inaczej.
Niech będzie na Twoim przykładzie. Masz oświetlenie 90W, a zmierzony pobór to 66W. Na jakiej zasadzie to ma być nabijanie w butelkę? Bezradny


Kupilem zestaw z swietlowkami określonego poboru mocy wiec swiecac pelnia mocy musza pobierac pelny zakres + pobor zasilacza
Kupujesz auto 200 konne placac by bylo szybkie a wszyscy Ciebie wyprzedzaja... Nie dziwi Ciebie i jestes zadowolony z zakupu... Czy sprawdzasz, czy modyfikujac zestaw wykorzystasz cala moc, za ktora zaplaciles...


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Prosze, jesli mozecie, sprawdzcie jak jest u Was
Jalowe dyskusje sa fajne ale mi zalezy na Waszych pomiarach


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W ciągu tygodnia postaram się zmierzyć u mnie 2*54 w dyi ile pobiera . 
Na ile mi się uda - muszę znaleźć licznik jednofazowy .

A jaka sprawność ma statecznik ?
Tu bym upatrywał Chyba przyczyny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
1. @MiChAl29 -roślinom może odpowiadać ale to nie one płacą za pobór energii
2. @przerybiony - nie do końca jest tak jak myślisz, to nie sama świetlówka decyduje o poborze prądu (przy stałym napięciu) a cały układ jej zasilania
3.@pl.astatus - statecznik nic nie bierze, patrz pkt 2.
4.@ Greeg - fakt "światła" nie mierzy się w watach, ale przy konkretnym rodzaju oświetlenia ilość watów jest proporcjonalna do lumenów
5.@Qbek - świetlówki się nie "wypalają", maleje ich sprawność (wydajność oświetlenia na wat). jesteś pewien że w luksach? no a lumeny?
6.@adams2121 - po części masz rację. współczesne elementy elektroniczne stosowane w urządzeniach poboru mocy (czytaj odbiornikach o elektronicznym sterowaniu) zakłamują rzeczywisty pobór mocy dlatego iż wpływają na charakterystykę przebiegu sinusoidalnego sieci .
 Pozdrawiam i życzę  wielu dalszych 'pseudoanaliz' w/w problemu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(15-05-2017, 20:42 PM)pl.astus napisał(a): Kupilem zestaw z swietlowkami określonego poboru mocy wiec swiecac pelnia mocy musza pobierac pelny zakres + pobor zasilacza
Kupujesz auto 200 konne placac by bylo szybkie a wszyscy Ciebie wyprzedzaja... Nie dziwi Ciebie i jestes zadowolony z zakupu... Czy sprawdzasz, czy modyfikujac zestaw wykorzystasz cala moc, za ktora zaplaciles...

Żal komentować... Auto ma na celu mieć tę moc w koniach, bo to się przekłada bezpośrednio na użytkowość. Jak kupujesz światło to nie powinno interesować Cię ile watów bierze (chyba że bierze za dużo!) tylko ile światła daje. Weź sobie to najpierw zmierz, a potem zastanawiaj się czy ktoś Cię nabija w butelkę.


Cytat:4.@ Greeg - fakt "światła" nie mierzy się w watach, ale przy konkretnym rodzaju oświetlenia ilość watów jest proporcjonalna do lumenów
No właśnie - słowo klucz "konkretnym". Więc jak Kolega zmierzy pobór mocy takiego samego zestawu i wyjdzie co innego to wtedy niech się dopiero martwi, prawda?
Z łaski swojej odróżniaj proszę "g" od "k" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Greeg, i po co ten hate... ilosc swiatla ma bezposrednie powiazanie z poborem mocy... a propoycja, zebym to najpierw zmierzyl jest slaba, bo ja to juz mierzylem... moze nie doczytales... przyklad z autem dotarl do Ciebie ale nie przelozylo sie to na oswietlenie.... szkoda, myslalem, ze porownanie trafi do odbiorcow, bez urazy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
bl.astuź,  po pierwsze nie zmierzyłeś - pomierzyłeś sobie jakieś waty, a nadal nie wiesz jakie jest natężenie oświetlenia. Napisał Kolega wyżej, że chodzi o konkretne oświetlenie. Pomierz sobie pobór mocy drugiego takiego samego zestawu i jeśli wyjdzie co innego to wtedy drąż. Tylko że to wciąż moim zdaniem bez sensu, bo gdyby mi zależało na oświetleniu to sprawdziłbym co pisze producent o natężeniu oświetlenia i to zmierzył - a dopiero porównał to z tym co mam.
Zabawne jest to, że Ty widzisz tu jakiś hejt Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Chyba problem w tym, że zmierzyłeś tylko moc czynną. Samym watomierzem tylko tyle zmierzysz. Trzeba by było zapytać jakiegoś elektryka z prawdziwego zdarzenia. Jednak dla naszych potrzeb ważna jest ilość Lumenów dla danego źródła światła i to powinieneś zmierzyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości