• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wartki strumień.

#61
fajnie wyszło, warto zastanowić się nad deszczownią - tak jak tuptuś pisze - jakby cała tafla falowała to powstałyby super refleksy na kamieniach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Ja bym tam dał kaskadę po lewej stronie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Może jak się filtr wewnętrzny na cyrkulator wymieni. Kaskada nie powoduje odwrócenia prądu bo jest skręcona z minimum .

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Sorki, w ogóle nie zauważyłem tej kaskady po prawej.
Mój błąd.
Mi chodziło o to, żeby w ogóle pozbyć się turbiny i dać samą kaskadę, tylko ze 3 razy większą niż ta, którą masz obecnie.
Może wtedy prąd będzie wystarczający i fajne fale się zrobią. Miejsca w akwa oszczędziszSmile
Druga opcja to dać kaskadę po lewej na fulla, dorzucić samą głowicę i zamaskować ją jakimś modułem.
Takie tylko moje, nieśmiałe propozycjeSmile

O coś takiego mi chodzi
http://aqua-maniac.com/product-eng-89-Aq...eight.html

Nie wiem czy mogę to wkleić, jeśli nie to proszę usunąć .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Teraz zbiornik tak wygląda. Zacząłem go zasiedlac. Jest kilka neocardin, trochę zatoczków 8 kardynalków chińskich(drugie tyle jeszcze dojdzie). Brakuje jedynie głównych lokatorów nad ,którymi jeszcze się zastanawiam.
Brakuje mi też glonów pomimo faktu,że swiecę 16 h. Mam dwie lampki Led 6v (może zbyt mało)
[Obrazek: 9b518d49e1edc41b8f4062f695405c0a.jpg]
Potrzebuję pomysłu jak zainfekowanać zbiornik w krótkim czasie glonem zielonym w sposób bezpieczny dla obsady,bez ryzyka sinica. Może ktoś pomoże?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Przepis na zielenice , który u mnie zawsze działa - azotany + żelazo + światło. Jak u Ciebie nie działa, to nie mam pomysłu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Może tego światła jednak mało jest.? Sam niewiem. Może nie ta barwa. Dziś dołożenia jeszcze moja lampkę Led DIY i zacznę trochę przekarmiać. Z ,żelazem to chyba raczej delikatnie przy obsadzie?
Glon wcześniej już rozpoczął inwazję ale od tygodnia nastąpił regres raczej. Chyba po zmianie światła z ciepłego na zimne. Nie wiem czy moje obserwacje są prawdziwe,ale od tamtej chwili jakby wycofywać się zaczął.
Ps.fazi Czytałem twój artykuł wczoraj i podobał mi się.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Żelazo na poziomie wykrywalnym nie powinno zaszkodzić zwierzakom jakie masz. 

co do artykułu - dzięki! Może kiedyś jeszcze coś popełnię Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
(30-03-2017, 09:00 AM)fazi_poz napisał(a): Żelazo na poziomie wykrywalnym nie powinno zaszkodzić zwierzakom jakie masz. 

co do artykułu - dzięki! Może kiedyś jeszcze coś popełnię Wink
Jaki? Gdzie? Poproszę linka!
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Zawsze można po prostu przynieść coś od kolegi Wink Może spróbuj gałęzatkę kupić i niech się turla. Jak strzępki zaczną fruwać po akwa i zaczepią się na kamieniach to ładnie je zarosną. Ewentualnie od razu rozciąć kulki i przymocować klejem/żyłką do głazów
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości