• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [648] Moje 180

#21
u mnie te jaja w miarę łatwo schodzą, tylko zawsze umiejscowione są w narożnikach - to jedyna trudność, na szczęście w górnej części.

Tyle, że u mnie przy wpuszczaniu co drugi padał. Ale podejrzewam, że to wina ph < 6 . To raczej niesprzyjające warunki dla wapiennych skorupek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Od roku mam 4 sztuki. Padały mi ampularie, brotie, zatoczki, ale Helmety są pancerne, ich nic nie ruszało Big Grin Ale woda-beton, jak ktoś z tego forum określił to co leci u mnie z kranu (pH niemal 8, GH ok. 19 *n)
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(04-01-2017, 11:42 AM)Bastet napisał(a): Śluzowce trafiły mi się raz w świeżutkim akwarium 54l, które za niecały miesiąc miało trafić na wystawę, więc musiałam działać szybko. Oblazły podłoże, rośliny, filtr, ale korzenia (solidnie "przechodzonego") nie ruszyły.

Ja mam podobne objawy za każdym razem jak wkładam świeże (tzn. suche) korzenie. Nigdy śluz nie przenosi się poza korzenie i zawsze po jakimś miesiącu góra dwóch problem znika. Jedyne co robię, to raz lub dwa mechanicznie czyszczę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dzięki za wszystkie porady idę walczyć Big Grin
Jeszcze jedno małe pytanie, starczy mi 80kg piasku na dno 180x60 czy mam dokupić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Mi na 120x40 wystarczyło chyba 25kg, więc wydaje mi się że Ci jeszcze zostanie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(05-01-2017, 10:00 AM)kuba4410 napisał(a): Mi na 120x40 wystarczyło chyba 25kg, więc wydaje mi się że Ci jeszcze zostanie Smile
A jaka gruba warstwa ci wyszła.
Bo najwyżej nie myje całego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
O 2,5cm z przodu do 5cm z tyłu. Dla mnie wizualnie wystarcza Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
60kg w zupełności Ci wystarczy, a ten worek co Ci zostanie mogę od Ciebie odkupić bo jak będziesz miał gotowe akwarium to chciałbym wpaść na herbatkę i zobaczyć na żywo największe na forum akwarium dla pielęgniczek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(05-01-2017, 10:44 AM)Łuka$z napisał(a): 60kg w zupełności Ci wystarczy, a ten worek co Ci zostanie mogę od Ciebie odkupić bo jak będziesz miał gotowe akwarium to chciałbym wpaść na herbatkę i zobaczyć na żywo największe na forum akwarium dla pielęgniczek Smile

Herbata z wkładką się znajdzie Big Grin
Jeżeli starczy 60kg to ok.
Worek jest twój.
A tak pozatym to chyba Piękna Vanilka ma większego Big Grin
Yyy znaczy większe akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(05-01-2017, 10:44 AM)Łuka$z napisał(a): 60kg w zupełności Ci wystarczy, a ten worek co Ci zostanie mogę od Ciebie odkupić bo jak będziesz miał gotowe akwarium to chciałbym wpaść na herbatkę i zobaczyć na żywo największe na forum akwarium dla pielęgniczek Smile

Na pewno największe na forum? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości