• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Carnegiella strigata

#11
Fajne ale dziwne rybki. Mnie zastanawia ich kształt...czy ktoś wie czemu taki mają wydęty a jednocześnie płaski brzuch? Czy jest to rola jakiegoś stabilizatora położenia środka ciężkości? Może jakaś teoria Darwinowska tu pomoże Wink

Fajne by było jeżeli w takich prezentacjach umieszczalibyście informacje o danej rybie: środowisku naturalnym, parametrach wody, minimalne wymiary zbiornika itp. Tworzona by była w ten sposób baza wiedzy no i nie musiałbym wtedy szukać w innych zakładkach...wygodnicki to jestemSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Sloma, z całej siły popieram, twój pomysł. Ja wygodnicki nie jestemWink ale takie wiadomości po prostu się gubią. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(01-03-2015, 22:32 PM)Sloma napisał(a): Fajne by było jeżeli w takich prezentacjach umieszczalibyście informacje o danej rybie: środowisku naturalnym, parametrach wody, minimalne wymiary zbiornika itp. Tworzona by była w ten sposób baza wiedzy no i nie musiałbym wtedy szukać w innych zakładkach...wygodnicki to jestemSmile

Sloma już od jakieś czasu Team cichlidae.pl planuje stworzenie rybazy , gdzie takie informacje znajdziesz Wink ale jeszcze terminu startu nie znają najstarsi górale.

Miałem te ryby , aktualnie została mi jedna sztuka (przez głupotę) ale kolejnych 10szt czeka na mnie we Wrocławiu i przygodę z nimi będę kontynuował. Bardzo ciekawe rybcie i do tego charakterystyczne w zachowaniu. No i pięknie wylatowują z baniaka Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
No to jeszcze jedno. Zakochałem się w nichHeart


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Masakraksa to zdjęcie -gdyby nie nazwa tematu ciężko byłoby zgadnąć co to za ryba.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(01-03-2015, 22:32 PM)Sloma napisał(a): Fajne ale dziwne rybki. Mnie zastanawia ich kształt...czy ktoś wie czemu taki mają wydęty a jednocześnie płaski brzuch? Czy jest to rola jakiegoś stabilizatora położenia środka ciężkości? Może jakaś teoria Darwinowska tu pomoże Wink

Według spiskowej teorii dziejów, ten wydęty brzuch to mięśnie poruszające wiosłami. Dzięki temu nie muszą się rozpędzać żeby wyskoczyć z wody. Mogą to zrobić z miejsca, coś jak pionowy start w samolotach.

(01-03-2015, 23:23 PM)tatakuby napisał(a):
(01-03-2015, 22:32 PM)Sloma napisał(a): Fajne by było jeżeli w takich prezentacjach umieszczalibyście informacje o danej rybie: środowisku naturalnym, parametrach wody, minimalne wymiary zbiornika itp. Tworzona by była w ten sposób baza wiedzy no i nie musiałbym wtedy szukać w innych zakładkach...wygodnicki to jestemSmile

Sloma już od jakieś czasu Team cichlidae.pl planuje stworzenie rybazy , gdzie takie informacje znajdziesz Wink ale jeszcze terminu startu nie znają najstarsi górale.
O jakich rybach będzie ta baza?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Włączamy piekarniki, mikrofalówki i inne urządzenia do odgrzewania...

Od pewnego czasu mam ochote na te rybska bo jeszcze nigdy nie latały w moich akwariach... Sad 
O ile wiem już że lubią zaczerpnąć świeżego powietrza w locie, to nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - czy faktycznie pobierają pokarm tylko z tafli wody czy wyłapują coś z toni ? I przedewszystkim czym je karmiliście? Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Przy nich na prawdę warto zainwestować w domową hodowlę muszek owocówek. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(22-12-2016, 22:46 PM)Ruki napisał(a): Przy nich na prawdę warto zainwestować w domową hodowlę muszek owocówek. Wink
Potwierdzam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dzisiaj przyjaciel odwiedził mnie z aparatem. Oto zdjątko, które udało się wyłuskać przy pierwszej w życiu sesji ryb lustrzanką.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości