• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [160L] Holender...

#11
304 chodzi na ok 60-70% mocy bo jest ciut za mocny (taki dostałem od kumpla) ale pat mini wspomaga cyrkulację tam gdzie się robią zastoje, chodzi też o dystrybucję co2

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jest plaża to drugi baniak z borellkami możesz zrobić. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Do rozpuszczania i dystrybucjii polecam reaktor z filtra narurowego. Odrazu przytłumi to trochę twojego Fluvala Wink

Xcover 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(30-11-2016, 19:29 PM)12dot12 napisał(a): tu na forum nie wszyscy są zwolennikami baniaków typu sterta gałęzi + liście + piasek, oczywiście z czarnym tłem.

Chyba chciałaś to napisać inaczej?

macdabro bardzo fajny baniak. Idealny do salonu.
Sam chyba w przyszłości w domu postawię taki baniak a reszta baniaków ortodoksyjnych będzie w piwnicy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
@mateuszrad mam w planach ale Fluval ma inną średnicę rur niż standardowe 16/22 i z tego co czytałem trzeba pokombinować

@Ruki przeszło mi to przez myśl ale nie jestem jeszcze przekonany czy apisto w roślinniaku to dobry pomysł (chociaż przyznam że kiedyś miałem w nim kakadu), tymczasowo pływa tam samiec "buldog"

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A nie prawda Wink[Obrazek: cdfca8e432f3a5dc7256267f81e53fb5.jpg]
To zastosowałem w 206. Z jednej strony podłączyłem wąż fluvala a z drugiej wąż o średnicy 20 mm i wszystko pasowało.

Xcover 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(30-11-2016, 21:30 PM)tatakuby napisał(a):
(30-11-2016, 19:29 PM)12dot12 napisał(a): tu na forum nie wszyscy są zwolennikami baniaków typu sterta gałęzi + liście + piasek, oczywiście z czarnym tłem.

Chyba chciałaś to napisać inaczej?

macdabro bardzo fajny baniak. Idealny do salonu.
Sam chyba w przyszłości w domu postawię taki baniak a reszta baniaków ortodoksyjnych będzie w piwnicy Wink
Niestety mój dom nie ma podpiwniczenia, w przeciwnym razie już bym miał tam swoją "norę" z paroma szkłami Smile

Swoją drogą wyznaje zasadę, że w akwarystyce jest tyle fajnych obszarów do zwiedzania i nauki że nie ma co się ograniczać. Jest hodowla ryb, roślin, aquascaping, biotopy...

Moje początki to akwarium roślinno towarzyskie z elementami aquascapingu. Później poszedłem w stronę Holendra. Teraz zgłębiam powoli wiedzę o biotopach. Fajnie jest się uczyć nowych rzeczy Smile

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(30-11-2016, 20:30 PM)mateuszurad napisał(a): Mam takie szkło i właśnie ździwiło mnie że jeszcze jeden dodatkowy filtr potrzebny. U mnie daje rade Fluval 204 a o numer większy powinien dość ładnie kręcić wodą.
Krasnorosty nie są spowodowane nadmiarem światła a zbyt dużą ilością DOC. Sam walczyłem z nimi. W różny sposób i z różnym efektem. W moim zbiorniku pomógł węgiel aktywny, który z czasem stał się siedliskiem bakterii.
W kostce gdzie też miałen plage krasnali pomogło przejscie na 100%filtracje biologiczną.

Xcover 3

No tak pisza, ze krasnorosty to DOC, ale posadz w dojrzalym akwarium anubiasy pod dobrym swiatlem to krasnorosty gotowe. Tak czy inaczej akwarystyka to rozne rodzaje ciekawych zbiornikow. Ja zaczynalem od typowych roslinnych, ale calkowicie mnie teraz pochlonely biotopy. Moze jeszcze sobie zrobie kiedys HT, ale raczej juz takie z roslinami mniej wymagajacymi, zeby sie nie bawic w grzebanie caly czas. Na razie w bylym roslinniaku jest biotop ramirezek, opisywany zreszta rownolegle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Za anubiasami jakoś nie przepadam ale bucki to co innegoWink

Xcover 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Oj tam, oj tam te cytaty z faziego Tongue 

Fazi nic przeciwko roślinniakom nie ma póki nie cierpią zwierzęta Wink 

Sam kiedyś miałem szkiełko typowo roślinne (ale bez nawozów i co2), zresztą mój biotopowy baniak obecnie to też w sumie tak jakby roślinniak Wink 

Maciek - szkło widać, ze prowadzone z pomysłem i dbałością - takie są fajne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości