• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Malawi

#71
Jeśli w dalszym ciągu jezioro Nyasa(malawi) będzie tak zanieczyszczane i eksploatowane wiele gatunków pozostanie nam podziwiać już tylko na tych filmach..





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Dzieki za wrzute....piekne widoki...mmmm.
Tak na marginesie warto zapoznac sie z tym materialem http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6016 ...bedzie prosciej.
Ja sie jeszcze tego nie nauczylem....Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
(27-11-2016, 15:45 PM)jjacek napisał(a): Dzieki za wrzute....piekne widoki...mmmm.
Tak na marginesie warto zapoznac sie z tym materialem http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6016 ...bedzie prosciej.
Ja sie jeszcze tego nie nauczylem....Sad
Widzę Kolego,że "Malawi" nie jest Nam obce..Smile
Może będzie kiedyś czas aby więcej o tym pogadać..
Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń...
Osobiście uważam,że odłowy w jeziorze powinny być ograniczone do niezbędnego minimum,powinniśmy się bardziej skupić na tym co już mamy w swoich zbiornikach i dbać o czystość gatunkową..
Zgadzam się,że ryby z odłowu też są niezbędne do tego ale nie na taką skalę jak obecnie..
Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy,jakim są bez wątpienia te piękne ryby,bazując na ich niewiedzy i biedzie w zamian płacąc grosze..
Trochę sami to nakręcamy popytem....
Szlag mnie trafia jak widzę jakie często ryby są oferowane w Polsce i nie tylko,często to odpad hodowlany..
Choć zdarzają się pozytywne wyjątki..
Trzeba też o tym mówić..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
(28-11-2016, 11:46 AM)Ornatum napisał(a): ...Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy...
Życzył bym sobie, żeby tak to było traktowane i tak postrzegane przez kraje odpowiedzialne za ten akwen. Niestety rzeczywistość może się okazać bardziej tragiczna - obecnie niska cena ropy delikatnie zniechęca obcy kapitał do inwestowania w poszukiwania tego surowca jednak rząd Malawi nieustannie dąży do tego celu, nie wykluczając poszukiwań pod dnem jeziora. Dodatkowo mamy spór o granicę z Tanzanią, który również może mieć zaskakujący finał. Do tego nieustająco rośnie liczba tubylców - konsumentów rybiego mięsa Sad na długo małych rybek nie starczy i ktoś wpadnie na pomysł wprowadzenia obcych gatunków bardziej "spożywczych".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
"Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń..."

Rolleyes A...to sie swietnie sklada , ze to dalej troche pociagniesz ...bo ja  w tym temacie tutaj nie mam wiecej nic do powiedzenia ani pokazania niestety...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(28-11-2016, 17:49 PM)filas napisał(a):
(28-11-2016, 11:46 AM)Ornatum napisał(a): ...Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy...
Życzył bym sobie, żeby tak to było traktowane i tak postrzegane przez kraje odpowiedzialne za ten akwen. Niestety rzeczywistość może się okazać bardziej tragiczna - obecnie niska cena ropy delikatnie zniechęca obcy kapitał do inwestowania w poszukiwania tego surowca jednak rząd Malawi nieustannie dąży do tego celu, nie wykluczając poszukiwań pod dnem jeziora. Dodatkowo mamy spór o granicę z Tanzanią, który również może mieć zaskakujący finał. Do tego nieustająco rośnie liczba tubylców - konsumentów rybiego mięsa Sad na długo małych rybek nie starczy i ktoś wpadnie na pomysł wprowadzenia obcych gatunków bardziej "spożywczych".
I to będzie koniec..
Wprowadzenie ryb obcych często kończy się źle dla danego akwenu..Typowy przykład-Okoń nilowySad 
Potwierdza się teza,że największym szkodnikiem na ziemi jest człowiek..Co do Tanzani tam zawsze bliżej im było do wojenek niż pokoju..
Tak na marginesie  poznałem trochę osób z tamtych stron ..To mili i serdeczni ludzie SmileTylko mają małą świadomość tego wszystkiego..

(28-11-2016, 17:58 PM)jjacek napisał(a): "Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń..."

Rolleyes A...to sie swietnie sklada , ze to dalej troche pociagniesz ...bo ja  w tym temacie tutaj nie mam wiecej nic do powiedzenia ani pokazania niestety...
Skromność przez Kolegę przemawia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Może nie jest to ściśle związane z tematem, ale pracuje na Uniwersytecie Gdańskim, mamy duże " Akwarium Malawi", można sobie wejść na stronkę i zobaczyć: http://biology.ug.edu.pl/wydzial/o_nas/akwarium_malawi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Fajne Smile Szkoda, że kamerka nie jest podwodna.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości