• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przemek Wieczorek i Akwarium Szczecin

#51
Rysa zapewne nie stworzy zagrożenia, jeszcze niejedna powstanie przy przesuwaniu czegoś cięższego np jakiegoś kamienia lub korzenia na piachu. Jeśli chodzi o firmy to jest to jakaś ogólna porażka na naszym rynku akwarystycznym, brak szacunku i olewanie klienta.
Mały OT ....Akurat z tą firmą nie miałem do czynienia jednak miałem z Aquarium-Fish, zjadłem nerwy, na realizację czekałem w nieskończoność (różne historie, że np. nie dojechało bo zbili w transporcie) w sumie podobna historia, jednym słowem fuszerka...obita szafka, pęcherze w silikonie, krzywe spoiny, szlif że idzie rękę uciąć, na pokrywę nie doczekałem się...bo przyjechali bez...odmówiłem. I tu zaczyna się kolejna historia jeszcze gorsza z firmą Akwaplast ( - bracia jeden robi akwaria Myciok - inny akcesoria w tym pokrywy, jednym słowem gorszej pokrywy nie miałem jak żyję - wystawiona była na aukcji z profili aluminiowych karbowanych. malowanych proszkowo, a dostałem prosto z Wromaka, okleinowana okleiną drewnopodobną, do tego nie pasowała na akwarium choć to było standardem, prosiłem również o wykonanie szeregu rzeczy technicznych np. rozmieszczenie otworów itp nic nie zastało wykonane. Po złożeniu reklamacji i zarzuceniu że towar nie jest zgodny z opisem, a już nie wspomnę że z moim zamówieniem, firma Akwaplast (współpracujący z Myciok) stwierdziła że mi ją sami przerobią i to był gwóźdź do trumny. Okleina została zdarta z ramy ,zrobili malowanie proszkowe z wyświeconymi miejscami, na górnym wzmocnieniu użyli co lepsze zwykłej farby i do dziś wszystko obłazi, dopasowując ją do akwarium rozebrali ją i złożyli na nowo nie dopasowując np narożników i od zewnątrz są szpary, panele górne dostałem źle przycięte - sam musiałem przycinać. Jednym słowem ta firma handlująca akcesoriami mająca swoją stronę internetową to jakieś nieporozumienie i ogólnie na słowo Akwaplast dostaję białej gorączki. Z akwariami tez bym uważał, bo to rodzinny interes....
Sory za temat poboczny ale padły tu pewne nazwy firm stąd też ostrzeżenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
mały offtopic:

Co do akwaplastu i ich akwarii to nie mam zastrzeżeń, mam jakieś 40-50 szkieł od nich i   zastrzeżeń poza 2 sztukami trochę gorzej sklejonymi ( delikatnie nie równo)   nie mam   Smile 
 fakt  terminy płynne  ale wykonanie bardzo dobre. 

Jak widać wszędzie można trafić na fuszerkę.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Zbiorniki być może, nie mam doświadczenia ale co do pokrywy to lepiej bym ją wykonał na kolanie w garażu, zresztą miałem takie wrażenie że gość ją właśnie tak mi wykonał, w każdym razie całe działanie z profesjonalizmem nie miało nic wspólnego. Koniec off...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Witam .
Chciał byś się odnieść do przedmówców. 
Bakus 44 po rozmowie z Natalką doślismy do wniosku że zrobimy dla Ciebie drugie akwarium z szkła 12mm . Natomiast obecne akwarium będziesz mógł zatrzyma bądz sprzedać . To już w Twojej gestii. 

Akwarium Szczecin trzymało poziom i będzie . Jednak tutaj po namyśłe my zawiniliśmy .A właściwie ja za co przepraszam. 

Kolejna sprawa Pan M .
2016.08.5 zostało złożone zamówienie .Zgłoszone jako gotowe do wysyłki 2016.10.6 Fakt dwa tygodnie opóznienia . 


Zamówienie dotyczące panelu

[Obrazek: b361130422d9cb79gen.jpg]
Wymiar akwarium 195x60x80h - niestety dłuższe nie wejdzie do windy. W tych wymiarach zawiera się "sump" bez otworów! wymiar od krawędzi zewnętrznej akwarium do krawędzi zewnętrznej komina to 160mm - zależy mi na dokładności tego wymiaru +/- 1mm. Szyba tworząca komin - czarna. Przelew zrobiony w osi akwarium, tzn jeżeli przelew ma szerokość 30cm to 15cm od przedniej szyby i 15 od tylnej szyby. Proszę o zrobienie przelewu w graniach 20-30cm - jak najbliżej 30cm 

[Obrazek: 9f788fa6c6a015b0gen.jpg]
[Obrazek: ed8bce13dc560396gen.jpg]
 
Widać  z jaką estetyką jest wykonana część filtr .Co próbuje się mnie zarzucać niechlujstwo i brak kompetencji . 

Ponieważ klient mocno naciskał na termin .Wysłaliśmy je najszybciej jak się dało . 

Niestety trzy godziny po tym jak akwarium wyjechało z Szczecina odezwał się pan ,M .
I zakwestionował grubość szyby panelu . A był on odzielony 8+4mm lacobel.


Na nic zdaly się moje zapewnienia że szyba przelewu wody jest bezpieczna. Odpowiedział że nie i hu. ma być tak jak on sobie założył czyli 15 mm.
Niestety moim błędem było że przeoczyłem na prawym boku montaż foli .

Ale kiedy w połowie zamówienia pan M zadzwonił abyśmy mu okleili tył nie było kłopotu . 

Wówczas poprosiłem żeby już nie robic problemu i ponosić kosztów doślemy folię dokładnie wytłumaczę jak ją przykleić .Wtedy proponowany upust 200zł . 

Niestety akwarium musieliśmy sciągną z Polski z powrotem  .

Zacisnąłem zęby szantażowany przez pana M rzecznikiem oraz skargą na forach wyciąłem szybę w panelu i wstawiłem 15 mm +czarny lacobel. 

Kiedy wysłałem zdjęcia panelu stwierdził że wstawki u góry po bokach są dla niego nie do przyjęcia . 
[Obrazek: 9b2d1d8ca2f0a3eegen.jpg]
Tłumaczę że nie robimy szyb z wycięcięciem w łuku ponieważ kilka lat temu zdarzyło się że szybą 10mm  60x55 pękła na łuku . 
Jeszcze nikt od wielu lat nie zakwestionował tego rozwiązania.
Ale pan M powdzwonił po kilku firmach i powiedział że niema racji . 

Powiedziałem wtedy basta nic nie będę kolejny raz zmieniał to chore. 
W koncu zmiękłem i po kilku dniach szantażu zgodziłem się na trzecią zmianę 
Wyciąłem lacobel i wysłałem dokładne zdjęcia . Pan M zaakceptował wykonanie.
[Obrazek: be19d327d227b585gen.jpg]
[Obrazek: 9b8c57ae36781ba7gen.jpg]
Oprócz szantażowania rzecznikiem forami akwarystycznymi jak złą prasę na dadzą  byśmy ponizani przez pam M i jego żony . 
Pan M nasyłał ja na nas kiedy był w pracy .Ta pani potrafiła dzwonić 30 razy pod rząd . 

Z takim koszmarem spotkałem się po raz pierwszy w mojej działalności. 

Osądzcie sami czy jest wszystko faktycznie jak opisał pan M . A my jestśmy najgorszymi partaczmi w kraju . 
[Obrazek: b173748ac3858cb8gen.jpg]
[Obrazek: c2b0809dc666b497gen.jpg]
[Obrazek: 5aa25dfb31473eeagen.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Panie Przemku, od jakiegoś czasu obserwuję dyskusję nt. Pańskiej firmy zarówno na tym forum, jak i na forum KM. Nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły dot. tego czy innego zlecenia musi Pan mieć świadomość, że jeden niezadowolony klient może bardziej zaszkodzić wizerunkowi firmy niż 20 zadowolonych poprawić ten wizerunek. Wiem o czym mówię, bo sam prowadzę firmę usługową, moich 80 pracowników obsługuję miesięcznie kilka tysięcy Klientów i zawsze znajdzie się ktoś z usług tej firmy niezadowolony. Różnica pomiędzy nami polega na tym, że Pan może stracić tylko (aż?) reputację, a u mnie dodatkowo kary umowne nierzadko są liczone w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie. Dość mocno to boli...
To truizm, ale Klient ma zawsze rację. Jeżeli Klient definiuje wcześniej swoje oczekiwania, albo Pan je realizuje, albo nie podejmuje się Pan takiego zlecenia. Może warto czasami wrócić do tej prostej maksymy, zapomnieć o tych wszystkich, którzy Pańskie zbiorniki wychwalali pod niebiosa (a takich wielu spotkałem) i skupić się na tym jednym, konkretnym zleceniu.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Witam. Bralem od Przemka zbiorniki o wymiarach: 280x100x65x12, 190x90x55x10, 120x120x60x10, 315x100x65x12, 180x70x70x12, 315x100x85x15, 180x70x85 do tego trzy sumpy wielkosci ok 1000l kazdy. Nigdy poza poslizgami w terminach- o czym zawsze wiedzialem i z czym sie liczylem nigdy nie bylo problemow. Wszystko wykonane zgodnie z rysunkami jakie mu wysylalem, na moja prosbe przy klejeniu zbiornikow wysylal zdjecia jak postepuje robota. Osobiscie nie mam zastrzezen i jezeli bede zmienial akwarium po raz kolejny (a te wszystkie zamawialem na przestrzeni ok 3latSmile i bede go w stanie wniesc w calosci do domu to tylko u Przemka. Pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Konkluzja jest taka, że podstawą jest informacja lub właśnie jej brak- jeśli czegoś nie można wykonać, to nie prowadzić samowolki z partyzantką tylko informować, towar MUSI być zgodny z zamówieniem, a nie przeświadczenie że a może klient to "łyknie". Są telefony, droga internetowa - nie żyjemy w średniowieczu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Przepraszam ,ale kiedy ten człowiek zamówił u nas akwarium dotknęła nas osobista tragedia.
Był o tym dobrze poinformowany . 

Otrzymał od nas wiele zdjęc.Dlaczego nie napisał że krawędz przelewu jest za wysoko . Nie podał na ten temat konkretnych informacji . 
Nawet podstawowej takiej jak wydajność pompy .Mówi jedynie że pompa ma małą wydajność . Kiedy zwracałem uwagę na długość przelewu . 
Chciał mieć wodę blisko wzmocnien. Co innego w meilu co inego przez telefon.Najłatwiej zwalić winę na wykonawcę. 

Pan M miał czas natomiast obdarzać nas chamstwem,pozwalając sobie również na wycieczki osobiste,szantaż. 
Kiedy zobaczyłem z kim mam do czynienia chciałem już zwóricić zaliczkę . 
Ale wówczas wkroczyła żona pana M że wóczas chcą dwu krotność kwoty .Bo oni wpłacili zadatek nie zaliczkę . 
Przełknąłem to i myśłę zorobię to akwarium czym prędzej i będzie z głowy.Te człowiek od początku nie chciał się porozmieć .Były za to szantaże .Ubliżanie . Ja myślami gdzie indziej . 
Najłatwiej jest kogoś oczernić . 
To co zobaczyłem na filmie to zupełnie inna osoba .Z takim aktorem się jeszcze nie spotkałem. 
Jak to wszystko czytam mam wrażenie że to jakiś sen.
Bardzo szybko tu na forum sędziowie orzekli winę i wymiar kary .
Gdzie przeczytałem nawet o komorniku .Zapraszam Pan M z mediatoreem -rzecznikiem .
My przedstawimy mu swój punkt widzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(07-11-2016, 10:08 AM)Przemek napisał(a): Przepraszam ,ale kiedy ten człowiek zamówił u nas akwarium dotknęła nas osobista tragedia.
Był o tym dobrze poinformowany . 

Otrzymał od nas wiele zdjęc.Dlaczego nie napisał że krawędz przelewu jest za wysoko . Nie podał na ten temat konkretnych informacji . 
Nawet podstawowej takiej jak wydajność pompy .Mówi jedynie że pompa ma małą wydajność . Kiedy zwracałem uwagę na długość przelewu . 
Chciał mieć wodę blisko wzmocnien. Co innego w meilu co inego przez telefon.Najłatwiej zwalić winę na wykonawcę. 

Pan M miał czas natomiast obdarzać nas chamstwem,pozwalając sobie również na wycieczki osobiste,szantaż. 
Kiedy zobaczyłem z kim mam do czynienia chciałem już zwóricić zaliczkę . 
Ale wówczas wkroczyła żona pana M że wóczas chcą dwu krotność kwoty .Bo oni wpłacili zadatek nie zaliczkę . 
Przełknąłem to i myśłę zorobię to akwarium czym prędzej i będzie z głowy.Te człowiek od początku nie chciał się porozmieć .Były za to szantaże .Ubliżanie . Ja myślami gdzie indziej . 
Najłatwiej jest kogoś oczernić . 
To co zobaczyłem na filmie to zupełnie inna osoba .Z takim aktorem się jeszcze nie spotkałem. 
Jak to wszystko czytam mam wrażenie że to jakiś sen.
Bardzo szybko tu na forum sędziowie orzekli winę i wymiar kary .
Gdzie przeczytałem nawet o komorniku .Zapraszam Pan M z mediatoreem -rzecznikiem .
My przedstawimy mu swój punkt widzenia.
Panie Przemku,

To o komorniku to ja, więc się czuję przywołany do tablicy. Nie chciałem absolutnie nikogo obrażać. Praktyka nieuczciwych wykonawców jest niestety powszechna, to konsument jest z reguły poszkodowany, a film jest faktycznie bardzo przekonujący (szczególnie wymiana korespondencji, jak Pan przyzna co najmniej niejednoznaczna). Często bez nagłośnienia sprawy wykonawcy nie chcą nic naprawiać. Nie oceniam jak jest tutaj. Takie fora są właśnie po to, by wywoływać podobne sprawy.
 
Tak czy inaczej trzeba słuchać obu stron i osobiście mam duże uznanie dla Pana, że przedstawił Pan tutaj swoje stanowisko. Jak dla mnie to kończy sprawę, bez wygranych i przegranych, bo zakładam, że się Panowie porozumiecie już teraz. Wydaje mi się też, że dalsza dyskusja tutaj może nie być już wartością dodaną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Panie Przemku już nie mam sił na to co Pan wypisuje. Jeszcze trochę i napisze Pan, że w rozmowie telefonicznej zamawiałem ręczniki pod okleiną i rysę na dnie. Nie potrafi Pan tego w żadny sposób udowodnić, bo to oczywiście nieprawda. Napisałem pogrubionym drukiem, że zależy mi na tym, aby woda nie dotykała wzmocnień. Pan wypisuje, że przez telefon powiedziałem inaczej. Niedorzeczne. Prawdę mówiąc pisze Pan o tylu rozmowach, że to jakaś bajka. Jak ktoś wie jaki kontakt jest z Panem sam sobie odpowie. Prosiłbym Pana o odrobinę rozsądku i odpowiedź na pytanie na forum klubu malawi, w którym jest osobny wątek, jak naprawić przelew, który został nieprawidłowo wykonany. Do tego Pan się nie garnie, a etyka na to by wskazywała, tym bardziej, że padła deklaracja z mojej strony, że poprawię to za Pana, jeśli otrzymam odpowiednią instrukcję i temat zostanie przeze mnie zakończony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości