• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada w 200-litrowym akwarium roślinnym

#11
A ile ich masz bo z tego co pamietam to lepiej czuja sie w grupie ale tez przejawiaja agresje wewnatrzgatunkowa
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Miałam 6, ale zostało 5. Wszystkie oprócz tej jednej przeważnie trzymają się razem, wybrakowaną sama sobie złapałam... Nie zauważyłam, żeby się tłukły.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Centralsy typu Amatitlania myrnae czy nanoluteus raczej odpadają, mimo wszystko mogą nie polubić się z roślinami. Dobrze byłoby zainwestować w RO, wtedy wybór nagle by się powiększył. Na tę chwilę to chyba tylko Apistogramma borellii czułaby się dobrze w tej twardości wody. Ewentualnie hodowlane kakadu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Barwniak Thomasa byłby dobrym wyjściem.
Niebieskie kropki wśród bujnej zieleni wyglądają pięknie.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W sumie Thomasy dałyby radę Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jakie rośliny planujesz?W moim zbiorniku myrnae nie ruszają nurzańcy, kryptoryn.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
A do nich proporczykowce... Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(28-08-2016, 21:33 PM)Qbek napisał(a): A do nich proporczykowce... Smile
Ale nie do twardej wodySmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(28-08-2016, 21:32 PM)schmeichel napisał(a): Jakie rośliny planujesz?W moim zbiorniku myrnae nie ruszają nurzańcy, kryptoryn.
Co mam lub dopadnę i wytrzyma Wink Oprócz w/w lotosy i grzybienie, jakiś trawnik, żabienice, limnofile, ludwigie...

(28-08-2016, 19:22 PM)Adrian napisał(a): Barwniak Thomasa byłby dobrym wyjściem.
Niebieskie kropki wśród bujnej zieleni wyglądają pięknie.
Niebieski - jestem za ręcami i nogalami Haha Ale czy Thomasy dadzą radę przy pH 7,5-8? Przy tej twardości zbijanie pH nie wychodzi najlepiej...

Generalnie podobają mi się żółtaczki indyjskie, czy ewentualnie dogadałyby się z tymi barwniakami? Zajmują te same strefy (denna i środkowa) akwarium, nie byłyby zbytnią konkurencją dla siebie? Plus kosiarki i jakieś czerwone i/lub czarne rozpraszacze.

Czy krewetki (filtrujące Atyopsis, amano, karłowate) nie byłyby zbyt niepokojone przez pielęgnice lub zeżarte na drugie danie?

Filtr RO będzie pewnie wtedy kiedy większe akwarium, czyli dopiero po przeprowadzce planowanej na świętego Dygdy (którego nie ma nigdy)...
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Kris faktycznie zapomnialem o twardosci w kranie Bastet.

Nie wiem czy polaczenie barwniakow i zoltkow bedzie dobrym pomyslem (mimo dosc duzej powierzchni dna) bo obydwa gatunki sa terytorialne, i o ile na co dzien ryby beda sie mijaly to przy ewentualnych tarlach moze byc zadyma. Co bysmy tu nie napisali to i tak decyzje podejmiesz sama. Poszperaj w ksiazkach i necie za rybami ktore ci sie podobaja i moze uda ci sie pojsc na kompromis i stworzyc cos biotopo - podobnego bez robienia przyslowiowej zupy rybnej.

Jesli chodzi o pielegnice i krewetki to zasada jest taka ze co zmiesci sie do pyska MOZE stac sie pokarmem, ale to tez zalezy od usposobienia kazdej ryby
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości