• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Haplochromis (Paralabidochromis) plagiodon Iringo

#1
Załączam pierwsze foty młodego samczyka z grupy narybku odłowionego w okolicy wioski Iringo tuż obok Musomy w Tanzanii. Trudno póki co oznaczyć ten gatunek. Może za kilka miesięcy jak samce w pełni się wybarwią sprawa będzie łatwiejsza. Na razie więc żeby odróżnić przywiezione ryby oznaczam go nazwą Haplochromis sp. Iringo. Ten gatunek odłowiony został w mulistej zatoce pełnej roślinności. Nasz forumowy kolega Łociec również posiada 6 sztuk tego gatunku.

   

   

   

   

   

   


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widziałem na własne oczy i już tak małe ryby są piękne Smile Tyle pytań, to jest piękne przy własnych odłowach Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Powalające Heart
Łojciec, już po oficjalnej premierze. Możesz pokazać swoją "tangę" Wink , o przepraszam, "inne afrykańskie jezioro" Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
niesamoowite!!!! Przepiękne!!!!!!!! śliczne ma barwy Smile i własny odłów od narybku, ahhhhh..........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No w końcu ... dłużej bym już nie wytrzymał Paluszkiem

Otóż łod końca kwietnia mam przyjemność obserwować w swoim akwarium Sendogowe Haplochromisy Rotfl
Szczerze to istne diabły i wszędzie ich pełno. Jedźą wszystko to co wpadnie do akwarium i w każdej ilości.
aktualnie moje sześć sztuk zamieszkuje baniak 170 litrów ale już staje sie on powoli za mały i bede musiał postawić cos przynajmniej 120cm długiego.

Krzysiek twój samiec ma ewidentnie bardziej czerwony brzuch od mojego i jest jakis smutny Wink Mój dominant to prawdziwy hardkorowiec. czy mógłbys uchwycić płetwy brzuszne przy okazji?
Krzysiek nie pokazał samicy wiec ja jedno zdjęcie bezbarwnej samicy pokażę (wszystkie samice takie są)
Kuna baniaka nie zobaczysz do puki nie przyjedziesz do Mnie Tongue

   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Teraz widać, że wasze ryby różnią się i to dosyć znacznie. Wątpię by był to ten sam gatunek Smile

Piękne zdjęcia Łojcze. Wiktoria to Twoje przeznaczenie Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(15-06-2016, 18:55 PM)piotrK napisał(a): Wiktoria to Twoje przeznaczenie Okok

Adminie kochany ... teraz to pojechałeś Paluszkiem
Viki to odskocznia od Amazonii Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Łociec twój samiec wygląda zupełnie inaczej. Czyżby to jasny wystrój twojego zbiornika tak na niego wpływał? Wygląda naprawdę zdrowiutko Smile
Przy okazji, mało nie dostałem zawału dzisiaj podczas karmienia. Po długiej przerwie wróciłem do karmienia płatkami i zauważyłem, że samiec ze zdjęć w ogóle ich nie przyjmuje. Podpływał do płatków i nie starał się nawet ich połknąć. Myślałem, że dopadły go wiciowce, a to u haplochromisów koszmar mogący skończyć się śmiercią. Spróbowałem jednak podać mrożonkę, którymi stale karmię i samczyk natychmiast zaczął się nimi objadać. Muszę znów nauczyć je przyjmować sztuczny pokarm bo wyraźnie się go oduczyły.

@ PiotreK może nie wygląda,ale to ten sam gatunek Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Być może to wystrój. Ale na pewno i sposób odżywiania. Na pewno karmimy innymi pokarmami i to ma ogromny wpływ.
Krzysiek najgorsze jest to ze drugi samiec tez nie przypomina mi ani twojego ani mojego samca Big Grin
Może samice podbierają sobie młode podczas wycieczek po jeziorze? ale by były jaja ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jakie ładne foty Łojcze! Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości