• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi.

#71
Zielsko marnieje Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Może za słabe światło. Wymień ze dwie żarówki na mocniejsze o innym spectrum tak ze 10000K.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Zaktualizujesz jaką masz tam teraz obsadę? Co to za babeczki tam śmigają?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Piękne, piękne, piękne, piękne ... samo sedno biotopowego wycinka natury. Czemu tak jest ,że zawsze marzę aby cos takiego sobie zafundować, a mam juz 3 wielgachne akwaria i z 10 mniejszych i z żadnym nie poszedłem w tę stronę ... Ale jeszce pójdę ...Smile

Dzięki andrzej 10252...!

p.s - tylko zastosowł bym tam drobniutki piasek .... zamiast drobnego żwirku..Wink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(30-05-2016, 21:46 PM)dzikakuna napisał(a): Zaktualizujesz jaką masz tam teraz obsadę? Co to za babeczki tam śmigają?



Powiedzmy że z przyczyn ...... losowych ..... straciłem poprzednią obsadę w tym zbiorniku. I tak posypała mi się obsada biotopowa.


To co jest teraz to zbieranina ryb azjatyckich, co miał w ofercie Ruinemans. By zbiornik nie straszył pustką.

Co tam jest :

Danio pręgowane,
Prętnik trójbarwny,
Półdziubek karłowaty,
Sewellia lineolata,
Gastromyzon marble,
Stiphodon atropurpureus.


Jak widać totalne ...................

(30-05-2016, 22:21 PM)galimedes napisał(a): Piękne, piękne, piękne, piękne ... samo sedno biotopowego wycinka natury. Czemu tak jest ,że zawsze marzę aby cos takiego sobie zafundować, a mam juz 3 wielgachne akwaria i z 10 mniejszych i z żadnym nie poszedłem w tę stronę ... Ale jeszce pójdę ...Smile

Dzięki andrzej 10252...!

p.s - tylko zastosowł bym tam drobniutki piasek .... zamiast drobnego żwirku..Wink


Chyba nic w nim pięknego. Ktoś mi to chyba przepowiadał na tym forum że skarpa z piasku będzie mi zjeżdżać na przednią szybę. I tak się powoli  dzieje. Piasek który tam zastosowałem był naprawdę drobniutki, jednak zawierał śladowe ilości żwirku. Nie przesiałem go, a co grubsze zjechało ku przedniej ścianie, efekt jak widać. Chciałem to początkowo zebrać wężem ale ostatecznie odpuściłem. Tylną prawą  ścianę obsypałem kamieniami. Zobaczę czy na nich pociągnie mech. Lewa tylna ścianka obsypana była piaskiem który trzyma wodę i mech nie daje rady .A jak nie to obsypię tylną ścianę liśćmi, patykami itp., by nie było widać obumierającego mchu. Rośliny bagienne padają jak muchy. Kombinowałem z światłami, ale żadnej poprawy, jedyne co mi pozostało to wymienić wentylacje wilgotność dalej na poziomie 80 - 88 %. Może to jest przyczyna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Wielka szkoda, że straciłeś biotopową obsadę, ale akwarium i tak prezentuje się wyśmienicie. Domyślam się, że Tobie nie odpowiada bo miałeś inny zamysł, ale mnie się podoba - bo lepiej bym tego nie zrobił Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
(31-05-2016, 09:27 AM)piotrK napisał(a): Wielka szkoda, że straciłeś biotopową obsadę, ale akwarium i tak prezentuje się wyśmienicie. Domyślam się, że Tobie nie odpowiada bo miałeś inny zamysł, ale mnie się podoba - bo lepiej bym tego nie zrobił Big Grin

Wiesz Piotrze jest to takie bezpłciowe. Kupe pracy włożyłem. Cóż i tak bywa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Dla mnie są to małe niedogodności. Ten zbiornik to nadal MASTERPIECE.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
(31-05-2016, 17:11 PM)Sloma napisał(a): Dla mnie są to małe niedogodności. Ten zbiornik to nadal  MASTERPIECE.


Nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości