• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chore płetwy u viej (guzki na płetwach)

#5
No z tą woda to była taka moja sugestia ze może cos w niej być ale nie musi. Woda na codzień leci czusta... taki syf poleci raz góra dwa razy w miesiącu, mamy stara stację uzdatniania wody ale woda przez sanepid badana i podobno dobra do piciaSmile U nas jest zagłebie chlewni i kurników i podobno puszczają z hydrantów wodę do gnojowicy i wtedy ten syf z rur sie ruszy i leci w kranie. Tak że podmiany będą normalnie robione, lubie mieć czysto w akwariumSmile od 20 lat już stoi u mnie akwarium i wiekszych problemów nie było zeby coś padło... coś sie przywlekło pewnie z tamta ryba bo wczesniej też pływały w tej wodzie i nic ma płetwach nie było... ale różnie to bywa. 
Co do karmienia to dostają raczej małe ilości, ryba nie przekarmiona zawsze zdrowsza... 
No obsada jest przy duża to wiem, rybki rosna, napewno niedługo nie bedzie pary maculicaudy i sysyfili. 
Ale te No3 sprawdzam i nie jest duże wiec ta filtracja w miarę wyrabia no ale to przecież nie zwalnia z podmiany na świeżą wode.
Bo tak tez sobie myślałem że może to jakiś pasożyt je gryzie albo jakiejś witaminy brakuje, bo to tez tak wyglada jak by te promienie w pletwie sie złamały a potem zrosły z taką naroślą takim guzkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Chore płetwy u viej (guzki na płetwach) - przez tomaszjanicki1 - 23-03-2019, 00:34 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości