• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chore płetwy u viej (guzki na płetwach)

#1
Photo 
Witam wszystkich na forum. Jestem nowy i za wszystkie niedociągnięcia przepraszam
Pojemność zbiornika- 840
Wymiary zbiornika- 200x60x70
Jak długo zbiornik funkcjonuje-rok
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)- filtracja - ikola 1200max x2 +fluval fx6 (jedna ikola do usunięcia na dniach)
Obsada- 2 x para maculicaudy, para fenestraty, parka cytrynowych, para sysnsyfili, 3x Argenta. wielkoś ok 20cm. Samiec cytrynki ok 25cm, węgorek i kilka zbrojników
Parametry wody:
ph- 7,5
KH-... dawno nie sprawdzane brak testow
GH-...brak testów.. napewno twardości były w górnej granicy skali bo wode mam bardzo twardą
NO2- niewykrywalne
NO3- na teście sery pomiędzy 10 a 25 przed podmianą wody
Częstotliwość i wielkość podmian wody-... ok. 2-3 tygodnie z 300litrow
Jak przyrządzasz wodę do podmian- kran
Czym ryby są karmione oraz jak często- co dwa trzy dni, krewetka, kryl, wcześniej dostawały jeszcze serca. No i róznego rodzaju suche jedzenie dostępne w sklepach w grubej granukacji.
Problem zaczoł się rok temu kiedy przeniosłem ryby do tego zbiornika z 450litrów. wszystko w zbiorniku było nowe, jedynie żwirku nie wygotowałem (może tu jest przyczyna) drugi powód choroby, dałem kilka razy przed przenosinami ochotkę i szkalnkę. Trzeci powód znajomy znajomego miał na zbyciu parę fenestrat (rozszelniło mu sie akwarium) i ten mój kolega przywiózł mi ją jak nie było mnie w domu, i jeszcze wlał tą wodę z wiadra i one mialy i mają takie zgrubienia na płetwach... jak by kiedyś im to wyskoczyło i są to ślady po tym które nie zgineły ale nic nowego się nie pojawia.
Objawy chorej ryby- Zgrubienia, takie jak by gózki na promieniach płetw, rok temu miała to ta wpuszczona fenestrata i zaczeło synyfili wyskakiwać... potem pojawiały sie u innych ryb takie kropeczki białe na płetwach, jak ospa i gineły wiec nic z tym nie robiłem, ale w ostanim czasie problem zaczoł się poglębiać, coraz więcej zaczeło tego wyskakiwać u innych ryb i zostają już po tym ślady. 
Nie mam pojęcia co to może być, al tak jak przeglądm ogłoszenia ryb, to widzę że vieje te duże mają właśnie takie jak by gózki na płetwach.
Żadna ryba nigdy nie padła, jedzą jak szalone
Czy ryby były ostatnio leczone-nie
Czy do zbiornika doszły ostatnio jakieś nowe ryby- nie
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Chore płetwy u viej (guzki na płetwach) - przez tomaszjanicki1 - 22-03-2019, 14:30 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości