• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zagadnienia związane z przygotowaniem wody pod SA

#5
(09-01-2019, 18:36 PM)Zimna Zośka napisał(a): Jak już koniecznie SA w tak małym baniaku, to może woda zdemineralizowana z marketu? 

Dlaczego "tak małym baniaku"? Jak przeglądam forum, to ludzie trzymają pary Apisto i w mniejszych a po głowie nie dostają...

Co do wody - jak już mam kupować, to taniej wyjdzie mnie kupienie RO. Chodzi o znalezienie INNEGO rozwiązania możliwego do przeprowadzenia bez ruszania tyłka z biura. Teraz na fali entuzjazmu kupię i 500 litrów demineralki, a co zrobię jak za pół roku będzie "nie po drodze"? Chodzi o znalezienie rozwiązania które stosować będę mógł zawsze w możliwie nieuciążliwy sposób. 

(09-01-2019, 20:59 PM)adams2121 napisał(a): Nie wiem skąd jesteś, ale wodę  ro można kupić w zoologicznym lub nawet dogadać się z kimś w okolicy, coby trochę wody opuścił . 
Masz problem z głowy


Nie wiem czy czytałeś co napisałem, ale oba rozwiązania są zawarte w moim poście Wink. Ale mimo wszystko: dzięki za wypowiedź, C'ptan obvious Wink
(09-01-2019, 23:13 PM)Qbek napisał(a): Nawet przy zalozeniu ze w twoim akwa nie ma nic co zatwardza wode to podmieniajac wode na torfianke po 10-15 litrow nie uzyskasz nic niz ph ok 7 (to umowne neutralne ph), na testach kropelkowych pewnie bedzie jakis odchyl.
Dlaczego? Moja torfianka ma KH - 1. To odnosi się bezpośrednio do mojego 3 pytania - do jakich wartości twardości buforują spadek Ph? Czy GH też Buforuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Zagadnienia związane z przygotowaniem wody pod SA - przez straszymorda - 10-01-2019, 09:42 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości