Odpowiedz 
Iść, ciągle iść w stronę...Malebo Pool
11-07-2018, 22:01 PM
Post: #1
Iść, ciągle iść w stronę...Malebo Pool
Projekt do którego przystępuję (wreszcie) to coś co dojrzewało we mnie dość długo. Choć moja miłość do ryb Afryki środkowej trwa już niespełna 7 lat, a od około 5 lat jestem niezmiennie zakochany w Kongo. To sprecyzowanie tego do czego dążę i oreślenie się co środowiska jakie chciałbym odwzorować w moim zbiorniku przyszło całkiem niedawno. Myśl ta dojrzewała we mnie długo. I cała moja niespełna 7 letnia Afrykańska przygoda powoli pchała mnie w stronę regionu Malebo Pool.

Niecałe 7 lat temu kupiłem pierwsze polypterusy około 5-6 lat temu pierwsze czerwieniaki. Później przyszedł czas na kolejne ryby Afryki środkowej i zachodniej. Przez moje zbiorniki przewinęło się wiele gatunków Polypteridae, różne czerwieniaki, barwniaki, garbacze, lamprologusy, brzeszczotki, motylowce, mruki, synodontisy, proporczykowce, parachanny.

W tym czasie miałem też małą przerwę na próbe z Tanganiką, jednak projekt ten nie przetrwał próby czasu, musiałem wrócić do ryb Afryki centralnej i zachodniej.

Początkowo nie potrafiłem sprecyzować ryby z jakiego regionu Afryki środkowej lub zachodniej chce mnieć w swoim zbiorniku. Z czasem pojawiało się coraz więcej gatunków głównie z dorzecza Kongo i Nigru. W tym czasie mimo wielkiego zachwytu nad ichtiofauną Nigru coraz bardziej przekonywałem że to Kongo pod względem ichtiofauny jest jednak najpiękniejsza rzeką pod. W końcu sprzedałem wszystkie ryby nie występujące w Kongo a dokładniej w najpiękniejszej-moim zdaniem- jego części czyli Malebo Pool.

Moja obecna obsada zbiornika 200x58x45 to:

5x H. stellifer
1x P. ornatipinnis
1x P. weeksii
2x P. retropinnis
1x A. cf. wittei

Najbliższymi planowanymi zmianami jest zmiana wszystkich stelliferów na grupkę nowych z których dobierze się nowa para (lub dwie) oraz dokupienie po jednym P. weeksii i P. ornatipinnis.

Poniżej starsze fotki zbiornika już niebawem wrzuce także aktualne przedstawiające już biotopowy zbiornik południowego wybrzeża wyspy M'bamou- najwiekszej wyspy na Malebo Pool.


Załączone pliki Miniatury
           

.jpg  c1.jpg (Rozmiar: 122.51 KB / Pobrań: 197)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Iść, ciągle iść w stronę...Malebo Pool - macioch - 11-07-2018 22:01 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe