• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow

#1
Witam wszystkich. Mam problem dotyczący odżywiania dużych zbrojnikow. Chodzi mi głównie o moją dorosłą parę Pseudacanthicusow l 600. Od pewnego czasu zauważyłem, że ich odchody są strasznie dziwne, długie galaretowate ,ciągnące i nieraz w połowie przeźroczyste. W pierwszej chwili pomyślałem, że to pasożyty i po badaniu pod mikroskopem wielu próbek znalazłem jednego żywego nicienia. Przeprowadziłem kurację lekiem Preis coly polegającą na podawaniu pokarmów nasączonych tym środkiem przez kilka dni i chyba pomogło bo od tamtej pory nie znalazłem ani jednego pasożyta.

Ryby są aktywne i jedzą wszystko co można zjeść w akwarium z wielkim apetytem jednak problem brzydkich odchodów pozostał. 
Zastanawiam się jak często i jakie ilości pokarmu takie ryby powinny przyjmować?
Ja karmię obficie raz dziennie małżami, krewetkami,tabletkami różnymi proteinowymi dla drapieżników i typowymi roślinnymi dla zbrojnikow na przemiennie Ryby urosły w rok około 3cm z 21 do około 24 . Czy to nie zbyt duży przyrost? Czy problemem może być zła dieta? A może to normalne. W zeszłym roku udało mi się rozmnożyć tą parę ale ostatnimi czasy zainteresonie samca samicą jest praktycznie zerowe co też wydaję mi się dziwne. Proszę jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi rybolami niech się wypowie. 
Dołączam zdjęcie moich byczków i wideo        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez gargamelito - 11-02-2018, 15:14 PM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez arsik - 12-02-2018, 09:38 AM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez arsik - 13-02-2018, 10:21 AM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez arsik - 15-02-2018, 08:57 AM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez arsik - 15-02-2018, 12:47 PM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez Ruki - 17-02-2018, 00:57 AM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez Ruki - 17-02-2018, 22:41 PM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez Ruki - 18-02-2018, 22:44 PM
RE: Problem z żywieniem dużych zbrojnikow - przez arsik - 19-02-2018, 10:14 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości