• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotopowa zieleninka dla ramirezek

#4
(30-11-2017, 15:39 PM)fazi_poz napisał(a): Jak chcesz biotopowe i z zieleniną to wzoruj się na tym:


Oczywiście możesz spokojnie wrzucić jakieś drewno i na nie śmignąć Wąkrotkę. 

Nie wiem na ile chcesz mieć biotopowo, ale część roślin przez Ciebie wymienionych zdecydowanie nie występuje tam gdzie Ramki.

Powodzenia!
Super to wygląda mimo że podobne są do siebie wszystkie te rośliny. Natomiast jest tam sitowie które wymaga co2 i mocnego światła. Specjalnie biotopowe też nje jest bo występuje na prawie wszystkich kontybentach.
Z drugiej strony wygląda jak żabienica więc łatwo je zastąpić. Korzenie dzisiaj przyjechały ale nie będę robił gąszczu z badyli tylko wstawię dwa większe dekoracyjne. Muszę więc zrobić gąszcz roślin wokół nich aby samice miały się gdzie schować.

Dolores też chciałem wybrać rośliny bez badania pochodzenia ale wiem że jak wsiąknę w temat będę żałował i wszytko robił od nowa. Wolę zrobić od razu chociaż troche biotopowo. Dzięki za podpowiedźi co do pochodzenia i rozrostu w RO. Kulki w podłoże wkłada się raz na początku czy co jakiś czas ? Są niezbędne ? 

A więc korygując rośliny z których muszę wybrać przedstawiam nową listę:

- nurzaniec 
- żabienica 
- wąkrotka białogłowa
- bacopa
- anubias petite

Czy coś jeszcze powinienem brać pod uwagę ?
Czy rogatka przypadkiem nie ma Fazi_poz w swoim biotopie ? 
Które z powyższych są najmniej wymagające ?

Wiem że dużo pytań zadaje ale jestem zielony Blush
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez AquaDragon - 30-11-2017, 14:30 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez fazi_poz - 30-11-2017, 15:39 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez AquaDragon - 30-11-2017, 20:14 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez Ramirez Dolores - 30-11-2017, 18:37 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez Ramirez Dolores - 30-11-2017, 21:17 PM
Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez fazi_poz - 30-11-2017, 21:51 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez Ramirez Dolores - 30-11-2017, 22:08 PM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez AquaDragon - 01-12-2017, 00:00 AM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez cichy24pl - 01-12-2017, 09:45 AM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez Ramirez Dolores - 01-12-2017, 00:33 AM
RE: Biotopowa zieleninka dla ramirezek - przez fazi_poz - 01-12-2017, 10:46 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości