• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Otoski

#1
Hej. Mam pytanie do tych, którym się udało otoski kupić i utrzymać, bo zastanawiam się, co jest z nimi nie tak...
Na innym forum (powiedzmy mniej zaawansowanym jeśli chodzi o wiedzę) rozmawiałam kiedyś z ludźmi, mieli podobne doświadczenia i też nie do końca wiedzieli o co biega.
Od jakiegoś czasu staram się uzupełnić moją otoskową obsadę (docelowo chciałabym mieć 6-8 sztuk w moim "neonkarium"). "Staram się" to najlepsze słowo, bo co kupię kilka sztuk, to przeżywalność jest dramatycznie niska - padają w większości już na kwarantannie, po tygodniu-dwóch. 1,5 roku temu miałam 6 otosków; z tamtej starej obsady żyje tylko 1 + 2 dokupione w międzyczasie; czwarty, z niedawnego zakupu, jest na kwarantannie i nie wiem, czy się nie będzie niedługo zwijał do wiecznej Amazonii (a kupiłam ich ostatnio z 5).
Wodę mają miękką, RO bez dodatków. Żadnej soli akwarystycznej. Temp. ~26 stopni (może za wysoka?). Glonów trochę jest do obżerania.
Nie wiem, czy to ja coś robię nie tak, czy po prostu zmienić źródło zaopatrywania się w otoski?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Otoski - przez Ramirez Dolores - 23-06-2017, 13:54 PM
RE: Otoski - przez Papja - 23-06-2017, 19:22 PM
RE: Otoski - przez Sloma - 23-06-2017, 23:53 PM
RE: Otoski - przez Ramirez Dolores - 23-06-2017, 20:50 PM
RE: Otoski - przez piotrK - 23-06-2017, 23:13 PM
RE: Otoski - przez Papja - 24-06-2017, 00:43 AM
RE: Otoski - przez Kierowca Bombowca - 26-06-2017, 11:28 AM
RE: Otoski - przez subii - 27-06-2017, 09:43 AM
RE: Otoski - przez Ramirez Dolores - 29-06-2017, 18:07 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości