• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia

#4
Witam, moim zdaniem, dobre posunięcie... Jak ktoś przez rok lub więcej zbiera np. materiały do ksiązki i ją w końcu opublikuje to edycja jest możliwa tylko w drugim jej wydaniu... najczęściej po kilku latach .. .

Moim zdaniem trzeba skończyć z " tymczasowością" internetu i jego zawartości - a na pewno trzeba z tym walczyć. Dlaczego = ponieważ wowczas skłania się ludzi aby pisali mniej ale bardziej rozsądnie ... Wiedząc ,że po roku może wszystkie swoje wpisy usunąć - nie zastanawia się co napisać ..  

Po za tym , i to do wszystkich .. miejmy dystans do internetu ...  To nie jest "pępek wszechświata". Ludzie na forum przychodzą i odchodzą - jak na ulicy , czy jeżeli ktoś spotkany przypadkiem powie wam ,że ma inne zdanie  - przejmujecie się tym .. nie ! Mówicie ja mam swoje i dalej robicie swoje ! 


ForestDeamon  - lubiłem Twoje posty - to własie była esensja naszego hobby - obserwacja, doszukiwanie się prawidłowości, próba systematyki ... 


Ze się komuś nie podobało akwarium na targach --- stary, jesteś w czołówce "osobników" których ceniłem i których posty czytałem, własnie za te Twoje analizy - tego spodziewam się od "zaawansowanych" akwarystów - nie tylko strony wizualnej ale też sięgnięcie do "głębi"...


Kilka lat temu miałem wizytę znajomych z innego forum  - miałem wówczas jedno akwarium i uchodziłem za " znawcę " tematu - przynajmniej w ziemiojadach.  Jak przyszli do mnie jeden z nich wpadł w lekką konsternację gdy zobaczył sinice na szybach mojego akwarium .. Widziałem ,że bał się odezwać .. to było nawet zabawne Smile ale w końcu , niesmiało powiedział .. "  widzę ,że masz trochę problem z sinicami ... ( w jego głowie pewnie od razu zapaliła się lampka - sinice=azotany ) Ja mu na to , tak mam  ,azotany są za wysokie .. robie podmiany , staram się a i tak dupa .. ( Pewnie się zdziwił, że nie walnołem wykładu na temat dobroczynnego wpływu sinic na potencjał sexualny ziemiojadów ..)


NIKT nie jest idealny i wszyscy popełniamy błędy -  5 szt. moich dorodnych S.acuticeps padło w przeciągu roku ( zaczeło się w kilka miesięcy po udanych tarłach)  i co - nic tak bywa , uczę się zdobywam doświadczenie i tyle .. Nie ma doktoratu z akwarystyki ...


Staram się tyle ile mogę i to wszystko ...   POKORA  - to słowo klucz w akwarystyce  - ja staram się nie krytykować innych bo wiem ,że sam nie jestem idealny , ale też wiem  , że czasami słowa krytyki pod moim adresem sprawiają, ze coś zmieniam i dzieki temu idę do przodu .. Tu nie można  "spocząć na laurach", trzeba się cały czas rozwijać..




Pozdrawiam wszystkich ! 
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia - przez Rysiek - 27-10-2016, 20:23 PM
RE: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia - przez galimedes - 27-10-2016, 22:58 PM
RE: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia - przez MatB - 28-10-2016, 08:10 AM
RE: Zmiana w Regulaminie - posty i zdjęcia - przez Greek - 28-10-2016, 22:43 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości