• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Co sądzisz o zabieraniu ikry/larw/narybku inkubującym gębaczom?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Nie mam nic przeciwko
13.64%
3 13.64%
Jestem przeciw
72.73%
16 72.73%
Nie mam zdania
13.64%
3 13.64%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Pobieranie narybku od inkubujących pielęgnic.

#18
(16-12-2011, 02:25 AM)carman napisał(a): Pani Marto czy odłowiłaby Pani maluchy np.petrochromisów sp red bulu point Smile gdyby wiedziała ,że są one skazane na pewną śmierć przy rodzicach?Być może tym pytaniem pozwalam sobie na zbyt wiele ale zaryzykuję.
A dlaczego maja być skazane na śmierć? Tego nie rozumiem. Przy odpowiednio urządzonym akwarium nie ma takiego problemu. Zawsze coś zginie, ale nigdy wszystko. Przy akwarystycznym podejściu do tematu nie potrzebna jest masa stale rodzącego się narybku. To chęć sprzedaży to stymuluje. W akwariach odzwierciedlających biotop, odpowiednio urządzonych młode bez problemu wychowują się z dorosłymi.

Nie wiem w czym P. sp. Red Bulu Point miałby się różnic od innych?


Polecam dwa artykuły w VII Tanganika Magazyn
Ewolucja opieki rodzicielskiej u ryb – dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta, dr Dariusz Danel

a w VI Tanganika MAGAZYN

Codzienne życie pod powierzchnią - Organizacja społeczna u petrochromisów i trofeusów żyjących w naturze – Olli Lungten

W tym artykule dowiecie się, gdzie samica trofeusów wypuszcza młode i jaki mają kontakt z dorosłymi. Artykuł oparty jest na badaniach w naturze

Marta


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Pobieranie narybku od inkubujących pielęgnic. - przez Robert M. - 16-12-2011, 07:23 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości