• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe]

#12
(24-08-2016, 07:31 AM)galimedes napisał(a): Witam, Gurami czekoladowe zawsze będą w obszarze moich zainteresowań.. Miałem kiedyś kilka szt. i nawet przez jakiś rok żyły z S.mapiritensis w 600L ..Smile Skubane były najlepsze w wyjadaniu narybku satanoperek ..  ale nie wiem czy kiedykolwiek sie u mnie wytarły, widziałem co prawda jak krążyły przy dnie ( pod korzeniem) ale nie pomietam czy składały ikre czy nie .. 
Miałem 2 samce i jedną samicę i goniły sie jak głupie w tym akwa. W końcu samica wyskoczyła i znalazłem ją na obudowie akwa ..Sad 
Tak więc nawet 600 L nie pomogło .. Ale wiem że z powodzeniem trzyma sie je w mniejszych akwariach .. 

Tak więc powodzenia i pamiętaj że to typowy gatunek z czarnych wód azji ...

Dzieki. Wode mam miekka, a Ph 6,4, wiec chyb ok. Widze, ze w podpisie masz Paroski. Zastanawiam sie, czy nie wpuscic do gurami pary paroskow. Sa dostepne p. Deissneri obecnie (pytanie czy to faktycznie deissneri, czy tylko dystrybutor tak nazywa). Myslisz, ze to dobry pomysl, czy raczej powinienem trzymac osobno? Czyvto ryby trudniejsze w utrzymaniu niz czekoladowce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe] - przez bpiotrow13 - 24-08-2016, 07:53 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości