• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe]

#8
(23-08-2016, 11:01 AM)Sloma napisał(a): Super zbiornik z klimatem. Te czekoladki są świetne. Myślę o czymś takim dla gurami mazaikowych. Warto wspomnieć że, cytuję "w odróżnieniu od innych ryb labiryntowych gurami czekoladowy jest gębaczem. Po tarle samica bierze ikrę do pyska. Inkubuje ją przez około 2 tygodnie, po których następuje wylęg".
Aż trudno sobie wyobrazić inkubacje w tak małym pysku.

Dzieki, ja do inkubacji nie doszedlem jeszcze. One maja maly otwor gebowy, ale podgardle u samicy sugeruje, ze ikra sie moze zmiescic. Mozaikowe sa super, ale sporo wieksze od czekoladowych i ja nie mam miejsca. Na razie czekam na tarlo u czekoladowych. Sa jeszcze chyba mlode. Sporo urosly odkd je mam (kilka miesiecy).

(23-08-2016, 11:31 AM)piotrK napisał(a):
(23-08-2016, 10:07 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(23-08-2016, 09:25 AM)piotrK napisał(a): Czekoladki super, prawie ich nie widać nawet na zdjęciu, kamuflaż doskonały Smile Ile ich tam mieszka? Nie biją się?

Dzieki, troche sie wlasnie ganiaja, troche sie nie spodziewalem takiej agresji. Mam ich 8, to troche pomaga. Mialbym wiecej , ale to tylko 125 l...
Kiedyś miałem fazę na labirynty i chciałem wpuścić czekoladki do akwarium o pojemności 70 litrów. Na forum IGL stanowczo mi to odradzono i doradzono, że ze względu na ich agresję wewnątrzgatunkową akwarium powinno mieć dobrze ponad 100 litrów, a lepiej 200.

No fakt. Niektorzy mowia, ze wystarczy 54 l, nawet sa takie aranzacje w necie i np. George Farmer taka zrobil. Moze i moje 125 l jestvza male, ale teraz jest sporo zakamarkow i moze wystarczy. Przegania glownie dominujacy samiec n razie zadowala sie krotkimi poscigamiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe] - przez bpiotrow13 - 23-08-2016, 11:35 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości