• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Test filtra modułowego Aquael Multikani

#6
(18-11-2011, 22:09 PM)deleden napisał(a): Czy możesz napisać jaka jest wysokość jednego "słoiczka" . Wydaje mi się , że przy połączeniu 5-8 modułów wysokość całości może być już problematyczna

Wysokość filtra w obecnej konfiguracji to 15cm, sam słoiczek pewnie około 13cm

(19-11-2011, 14:27 PM)Pley napisał(a): Damian, a wiesz coś na temat oddzielnego kupna głowicy do filtra?
Jestem uzytkownikiem Minikani 120 i myśle, że zmiana głowicy nie stanowiłaby problemu (pod warunkiem, że jest możliwość jej kupna).

Różnica w przepływie jest niesamowita, a pobór prądu taki sam - głowica jest większa od tej w przypadku minikani 120?

Zapytam

Wracamy do testów więc.
Rozwiązaniem zbyt długich przelewów dla mnie okazały się dołączone kolanka. Są dobrze dopasowane i idealnie pasują jak i na przelewy tak i na węże.
[Obrazek: multi1.jpg]

Po ściągnięciu kaskady filtr zajął jej miejsce na tyłach akwa
[Obrazek: multi2t.jpg]

Głowica ma niewielkie wibracje, jednak są one dosyć dobrze wytłumiane przez dołączone przyssawki. Nie zmieniają się one też w przypadku skręcenia przepływu.

Generalnie na chwilę obecną moje odczucia to: Fajny filtr kubełkowy do małych akwa, w sumie jedyny sensowny. Wprawdzie miałem okazję posiadać wyrób chiński o nazwie cyclone cy-20 który w porównaniu z multikani był jakimś nieporozumieniem.
Cóż, poczekamy na odpowiedź Aquaela dotyczącą sugerowanych cen detalicznych, jeżeli nie trzasną ceny że klękajcie narody to mogą zmonopolizować rynek filtracji małych akwa.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Sepher - 18-11-2011, 20:21 PM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Sepher - 20-11-2011, 11:19 AM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Ruki - 18-11-2011, 22:59 PM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Pley - 19-11-2011, 14:27 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości