• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Test filtra modułowego Aquael Multikani

#3
Oczywiście ciekawość nie pozwoliła mi zostawić filtra na późniejszy czas Wink
Jako iż mam tylko jeden słoiczek filtr trafił do świeżo zalanej kostki 30x30x30.
Dwie rzeczy mi się nie spodobały: Pierwsza to brak przyssawek do rurek przelewowych. Niestety Aquael nie dostarcza ich w komplecie co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca: Nie jest to drogi element a ważny. Druga sprawa to same rurki przelewowe.

[Obrazek: przelewyb.jpg]

Są za długie do małych akwa... Multikani mógłby być idealnym uzupełnieniem luki na rynku filtrów do małych akwa (do tego chyba zresztą aspiruje gdyż na opakowaniu jest informacja że do akwarium od 20l) jednakże przy wysokości akwarium 30cm trzeba będzie ciąć rurki, nie mówiąc już o braku możliwości umieszczenia głowicy wg wskazań producenta na szybie akwarium.

Tyle czepiania się... Czas na sprawdzenie przepływu:
Pierwszy test to podniesienie wody z podłogi na wysokość 1,4m. I tutaj mamy dobry wg mnie wynik 1m 14s do napełnienia 10l wiaderka. Czyli przez 3600 sek (1h) możemy napełnić 48,5 wiaderek razy 10l to daje nam 485l/h.

[Obrazek: test1bi.jpg]

Drugi test został przeprowadzony już z poziomu na jakim stoi akwarium. Tym razem czas wyniósł 59s. 3600/59s=61*10l=610l/h
Węże cały czas w oryginalnym rozmiarze 120cm.

[Obrazek: test2j.jpg]

Jeszcze jedna ciekawostka wypatrzona w manualu: Filtra nie trzeba przy większej konfiguracji układać w wieżę liniowo, można je połączyć też szeregowo:
[Obrazek: asd444.jpg]

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Sepher - 18-11-2011, 20:21 PM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Sepher - 18-11-2011, 22:09 PM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Ruki - 18-11-2011, 22:59 PM
RE: Test filtra modułowego Aquael Multikani - przez Pley - 19-11-2011, 14:27 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości