• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 860lt Ameryka Południowa, ziemiojady+przyssawki

#1
Witam wszystkich.Hejka
Dawno się tu nie udzielałem ale systematycznie podglądam. Przyszedł więc czas na zaprezentowanie mojego zbiornika i powoli również wszystkich związanych z nim projektów, problemów i sukcesów.

Akwarium o wymiarach 205/70/60
Obsada :
2* Satanoperca Daemon 
2* G. Tapajos Red Head 
3* G.Surinamensis
1 Hoplarchus Psittacus 
5* Guianacara (stergiosi albo owroewefi tego nie wiem) 
 niektóre przyssawki 
L600*2
L240*1
L14*1
L75*1
L18*2
L200*1
L128*1
L190*1
L191*1
L204*1
Lda31*1
Z faktu, że akwarium jest nieco przerybione w pełni zdaję sobie sprawę i nie jestem specjalnie dumny z tego powodu także proszę o nie rzucanie kamieniami. Pewne moje słabości niestety okazały się silniejsze odemnie a z powodu przywiazania się do moich pupili redukcja obsady nie wchodzi w grę.Bezradny

Za filtracje odpowiada sump własnej konstrukcji. Za prawidłowe funkcjonowanie cyklu azotowego odpowiada ok 60lt biobali 
zraszanych a za filtracje mechaniczną warstwy wlukniny, które ze względu na mega brudzaca obsadę jestem zmuszony wymieniać co tydzień.Niewielkie wymiary sumpa rekompensuje mocna i wydajna pompa do Co marki wilo o mocy 113W zaś do odpowiedniej cyrkulacji wody w zbiorniku służy falownik fluval cp4.

Teraz w skrócie o oświetleniu ponieważ to raczej temat na osobny post. Akwarium oświetla lampa własnej konstrukcji led oparta na diodach rgb i białych o łącznej mocy około 400w i kompleksowo 
sterowalnej zarówno jeśli chodzi o moc jak również barwę oraz sciemnianie jak i rozjasnianie. 
W najbliższym czasie oczywiście brakujaca fotorelacja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
860lt Ameryka Południowa, ziemiojady+przyssawki - przez gargamelito - 17-02-2015, 10:25 AM
RE: 860lt Ameryka Południowa, ziemiojady+przyssawki - przez rycerz - 08-06-2019, 18:30 PM

Skocz do:


Browsing: 4 gości