• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [100]l - pytania newbie

#2
Witaj Smile

Ja też niedawno przeszedłem na "tę" stronę mocy porzucając SA na rzecz Afryki (tanganika) - na razie zmiana okazuje się strzałem w 10-tkę.
Powiem Ci, że 100L zarówno na malawii jak i tanganikę to dość mało. Tym bardziej jeśli chcesz mocno kolorowo to nie ma szans, w tanganice kolorki zaczynają się przy dużo większych litrażach dopiero. Niemniej w 100L z tanganiki polecam muszlowce (właściwie większość z nich) - albo monogatunkowe albo przy właściwej aranżacji 2 gatunki odpowiednio dobrane do siebie.
Księżniczki w 100L to słaby pomysł, one szybko się mnożą i tworzą kolonie dość obszerne.

Co do sprzętu to wykorzystasz to co masz, światło jak już sam powiedziałeś będzie do ograniczenia (zasłanianie folią daje fajne efekty Wink). Z roślin to anubias, rogatek, microsorium czy nurzaniec są ok. Tego anubiasa po odglonieniu spokojnie możesz użyć w nowej aranżacji.

PS. Jeśli potrzebujesz bardziej konkretnej pomocy i inspiracji to zapraszam na fora specjalizujące się w tanganice Smile (adresów podać nie mogę żeby nie było kryptoreklamy Tongue ).
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[100]l - pytania newbie - przez straszymorda - 04-12-2014, 13:54 PM
RE: [100]l - pytania newbie - przez Limak86 - 04-12-2014, 14:27 PM
RE: [100]l - pytania newbie - przez straszymorda - 04-12-2014, 14:35 PM
RE: [100]l - pytania newbie - przez ridgeforrester - 06-12-2014, 01:37 AM
RE: [100]l - pytania newbie - przez Sendog - 06-12-2014, 17:48 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości