• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM

#1
Witam wszystkich,

Jestem nowym członkiem tego forum i początkującym akwarystą dlatego proszę o pomoc przy tm projekcie.

Napisałem już kilka postów jednak pewnie nie wszyscy je czytali dlatego podam najistotniejsze dane. Za kilka dni kurier powinien dostarczyć nowe 300 litrowe akwarium. Jest to pierwszy tak duży zbiornik jaki będę projektował.

No to zaczynajmy z poprzedniego tematu jaki wystawiłem wiem już jak wystartować z akwarium, koledzy polecili przygotować wodę za pomocą saletry amonowej. Jednak mam jeszcze wiele pytań na które mam nadzieje odpowiecie.
1. Postanowiłem kupić filtr zewnętrzny. Jaki polecacie? Jest kilka rzeczy które są dla mnie ważne-moc, cichy tryb pracy (ponieważ jakiś czas temu byłem u kolegi rozwialiśmy w salonie słychać było odgłos pompy mimo że akwarium było w innym pokoju) oraz cena(nie chce przepłacać jednak za dobry sprzęt jestem gotowy zapłacić więcej).
2. Rośliny(jakie najlepiej pasują pielęgnicą)
3.Podmiany wody w jakich procentach i jak często. Może są jakieś widoczne wskazówki kiedy należy to zrobić?
4. Rodzaj pokarmu.
5.Gatunki ryb(chciałbym aby moje akwarium było wyjątkowe i myślę że każdy z nas tego oczekuje mam już pewne pomysły ale czekam na wasze propozycje jeśli możecie to wklejajcie zdjęcia, wtedy przyjemniej się czyta).
6.Mam również pytanie o hodowle roślin. Posiadam 50 litrowe akwarium i chce hodować w nim 2-3 gatunki roślin, tak na wszelki wypadek. Słyszałem od kilku znajomych jak to nowe rośliny zostały doszczętnie zjedzone przez pielęgnice. Uznałem że skoro posiadam małe akwarium i oświetlenie z którego nie będę korzystał to hodowla roślin nie jest takim złym pomysłem.Czy potrzebuje ona filtracji czy nie. Jaka musi być temperatura i czy potrzeba stałej grzałki.

ZA KAŻDĄ POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez AsgardLegend - 19-08-2014, 17:44 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKARIUM - przez Kris1984L - 19-08-2014, 18:38 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKARIUM - przez HameR. - 15-09-2014, 22:21 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKARIUM - przez BlackWater - 16-09-2014, 07:24 AM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez malawista - 25-08-2015, 20:21 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez adams2121 - 25-08-2015, 21:11 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez schmeichel - 25-08-2015, 21:52 PM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez jeffik - 26-08-2015, 09:03 AM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez junior8 - 28-08-2015, 08:56 AM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez Vanilka - 28-08-2015, 10:46 AM
RE: POMOC PRZY NOWYM AKWARIUM - przez junior8 - 28-08-2015, 12:08 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości