• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoogeneticus purhepechus

#1
Niby sezon ogórkowy, a jednak warto było zaglądnąć wczoraj do zoologa... W sumie pojechaliśmy z synem po... gupiki...

A tutaj mały zonk... szukając ciekawego ogonka wzrok padł na akwarium poniżej w którym pływało kilkanaście sztuk dość niepozornych rybek.. jednak nazwa nad akwarium lekko mnie zelektryzowała, dlatego, że 2 dni wcześniej czytałem informacje o innym przedstawicielu tego gatunku - Z. tequila.. 
Jako, że cena odstraszała... wyrzuciłem je z głowy próbując zająć się tym, po co wstąpiłem.. czyli gupikami... jednak w 5 baniakach nic ciekawego nie pływało... no może pod względem kolorystycznym wyłamywały się miksy gupikowo-endlerkowe...brrr....

Ponieważ napatoczył się sprzedawca, z głupia frant skomentowałem cenę Z. i spytałem,  "czy coś z tym nie może zrobić, bo cena chora.." - po 5 minutach dowiedziałem się, "że da się zrobić.."
i tak oto w worku wylądowało 2+3... i 1 w bonusie..

po chwili w drugim worku wylądowały jeszcze, bardzo długo wyczekiwane Poecilia reticulata WF z Kolumbii, 3+4... 


Rybki się aklimatyzują powoli, samce Z. purhepechus zaczynają nieśmiało adorować partnerki pomimo, że nie zdążyły jeszcze wybarwić swoje płetwy..
Foto jak tylko przyzwyczają się do mojej obecności Smile

W innym baniaku 2 tygodnie temu zagościły jeszcze Poecilia parae Red Tiger - tutaj zaczyna mi brakować cierpliwości już, by zrobić ostrą fotę samczykowi... niesamowita żywotność.. kilka dni będę musiał niestety poczekać na kolejne próby, pojawiła się kilka dni temu ospa...

I, jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat posiadania - potrzebuję ze 2 samce do moich 4 samiczek Jordanella floridae...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Zoogeneticus purhepechus - przez Tomas - 23-07-2014, 19:40 PM
RE: Zoologicus purhepechus - przez Killifish - 23-07-2014, 20:04 PM
RE: Zoologicus purhepechus - przez piotrK - 23-07-2014, 20:07 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Tomas - 23-07-2014, 20:33 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez piotrK - 23-07-2014, 21:13 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Killifish - 23-07-2014, 21:40 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Tomas - 23-07-2014, 21:51 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Tomas - 24-07-2014, 13:11 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez piotrK - 24-07-2014, 18:04 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Killifish - 24-07-2014, 15:09 PM
RE: Zoogeneticus purhepechus - przez Tomas - 24-07-2014, 22:54 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości